bodrumda-fuhus-operasyonu-(2)Bodrum Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin düzenlediği operasyonda, yabancı uyruklu 13 kadın ile onları fuhuşa zorladığı iddia edilen 1 kişi gözaltına alındı.

Bodrum polisi, 39 yaşındaki T.K. adlı erkeğin bazı yabancı uyruklu kadınlara fuhuş yaptırdığını tespit etti. T.K.nın kadınlardan bir bölümünün pasaportuna da el koyduğu, fuhuş yaptırma suçlamasıyla aranan bir başka erkek şüpheli ile görüştüğü ortaya çıktı. Polis, iki şüpheliyi de aynı anda yakalayabilmek için çalışmasına devam ederken, fuhuş yapan kadınlardan biri polise sığındı. Asayiş Büro Amirliği ekipleri, dün akşam Gümbet Mahallesi’ndeki 2 otel ile yine Gümbet ile Konacık Mahallesi’ndeki 4 eve eş zamanlı baskın yaptı. Yaşları 18-25 arasında değişen, 11′i Kırgızistan, diğer 2′si Gürcistan ve Özbekistan uyruklu olmak üzere 13 kadın ile bodrumda-fuhus-operasyonu-(6)bunları fuhuşa zorladığı öne sürülen T.K. gözaltına alındı. İki otel için “Fuhuşa aracılık ve yer temin edip imkan sağlamak” suçundan işlem yapıldı.

Bodrum Devlet Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçirilen kadınlardan kan numuneleri alındı. Daha sonra 13 kadın sınır dışı edilmek üzere Yabancılar Büro Amirliği’ne teslim edildi. Gözaltındaki T.K.nin işlemlerin tamamlanmasının ardından adliyeye sevkedileceği belirtildi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest