mare-suits-bodrum-(1)Bodrum’da hayvan dostu iki otelden biri olan Tilkicik Koyu’ndaki Mare Suits Otel, farklı hayvanları ile gelen turistleri konuk ederek, can dostların veteriner hizmetlerini karşılıyor.

İstanbullu iş adamı Metin Arı ve eşi Ateş Arı’nın Bodrum İlçesi’ne bağlı Yalıkavak Mahallesi’nin cennet koyu Tilkicik’te işlettiği Mare Suits Oteli, zeytin ağaçları arasındaki 10 dönümlük arazi üzerinde kurulu sessiz sakin ortamıyla hayvan dostu konuklarını da ağırlıyor. Denize sıfır, 150 yatak kapasiteli butik otel, Bodrum’da hayvanların da misafir edildiği iki otelden biri oldu. Bodrum ilçe merkezine 15 kilometre ve havalimanına 50 kilometre mesafedeki otelin yöneticisi Ateş Arı şöyle dedi:

“Yılın 12 ayı açık olan tesisimizde köpekleri ile gelen konuklarımızı çok rahatlıkla konuk ediyoruz. Avrupa’nın önemli tur operatörleri ve seyahat acenteleri tarafından hayvan dostu oteller arasında Bodrum’da gösterilen iki otelden biri olma özelliğini kazanmaktan çok mutluyuz. Konuklarımızın ve onlarla birlikte gelen hayvanların rahatlığı ve sağlığı için veteriner hizmetleri dahil her türlü desteği veriyoruz.”

“Sayının artması turizm açısından olumlu”

Bodrum Otelciler ve Turistik İşletmeciler Derneği (BODER) Başkanı Halil Özyurt, turizmde rakip ülkeler arasında yer alan İtalya’nın Roma kentinde 180, Floransa’da ise 200′e yakın hayvan dostu otel bulunduğunu belirterek, hayvan dostu otel sayısının artmasının Türk turizmi açısından olumlu sonuçlar vereceğini vurguladı. Özyurt şöyle konuştu:

“BODER olarak biz de bu konuda bir envanter ve araştırma çalışması yaparak çocuk, engelli, çevre ve hayvan dostu otellerin sayısının hızla artmasını sağlayacağız. Turizmde alternatif olanaklar üretmediğiniz takdirde rekabet şansınız da azalıyor. Bu nedenle hayvan dostu otel olarak ilk adımlarını atan bu turistik tesis işletmecilerimizi kutluyorum. Özellikle butik otellerde bu tür hizmetlerin verilmesi hayvanları ile bir aile haline gelen tatilciler için çok önemli bir fırsat.”

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest