ozen-filiz-tekintas-bodrum-(2)Muğla Büyükşehir Belediyesi bünyesinde girdiği sınavı kazanarak otobüs şoförü olmaya hak kazanan evli ve 1 çocuk annesi, 41 yaşındaki Özen Filiz Tekintaş, bu sabah Bodrum’da “Anneler Günü” nedeniyle kadın yolcuları karanfillerle karşıladı.

Kadın yolculara tek tek karanfil veren ve 15 yıl özel bir sürücü kursunda otobüs eğitmenliği yaptığını belirten Tekintaş, Büyükşehir Belediyesi’nden böyle bir teklif geldiği anda hiç tereddüt etmeden kabul ettiğini belirterek, şöyle dedi:

“Halka topluma hizmet etmek ve kadınların mesleğin her dalında her mesleği rahatlıkla yapabileceklerini göstermek istedim. Göreve başlayalı iki gün oldu. Özellikle bugün, Anneler Günü’nde beni direksiyonda gören kadınlarımızdan aldığım olumlu tepkiler, verdiğim kararın ne kadar doğru olduğunu gösterdi. Ayrıca erkek yolcular da bir kadın şoför gördüklerinde daha olumlu yaklaşımda bulunuyorlar. Hiçbir sıkıntı yaşayacağımı düşünmüyorum. Özellikle bugün çiçekle karşıladığım iki yabancı turistin benimle hatıra fotoğrafı çektirmelerinden çok mutlu oldum.”

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest