bodrum-ve-yataganin-kati-atik-aktarma-istasyonlariMuğla Valiliği İl Mahalli Çevre Kurulu, Muğla Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı’nın üç bölgede yapmayı planladığı katı atık transfer istasyonlarına oy çokluğuyla karar verdi.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı, 18 Aralık 2015 tarihinde Bodrum’un Torba ve Gündoğan Mahalleleri ile Yatağan ilçesine birer katı atık aktarma istasyonu yapılması için başvuruda bulundu. Muğla Valiliği İl Mahalli Çevre Kurulu gündem maddelerini görüşmek üzere Vali Yardımcısı Ahmet Ertürk başkanlığında toplandı. Görüşmede Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı’nın yazısına istinaden, Valilikçe yerinde incelemeler yapılarak komisyon üyelerinin görüşleri alındı.

Gerçekleştirilen toplantıda, Devlet Su İşleri’nin (DSİ) üç bölgede Muğla İl Halk Sağlığı Müdürlüğü’nün de Bodrum Gündoğan Mahallesi’ndeki atık sızıntılarının yeraltı su kaynaklarına karışabileceği endişesi ile olumsuz görüşüne dikkat çekildi. Ancak, buna rağmen Büyükşehir Belediyesi’nce atıkların sızdırmasız bir şekilde toplanıp, taşınacağının belirtilmesi nedeniyle üç bölgede transfer istasyonlarının yapılmasına oy çokluğu ile karar verildi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest