cinayetBodrumʹda manik depresif kişilik bozukluğu hastası olduğu ileri sürülen 25 yaşındaki Erkan B.E., 86 yaşındaki komşusu Mühtez Acunaşʹı evinde boğazını keserek öldürdü. Daha sonra döndüğü evlerinde aynı bıçakla intihar girişiminde bulunan Erkan B.E., jandarmalar tarafından etkisiz hale getirilip, hastaneye kaldırıldı.

Erkan B.E.nin kendisini yakalayan jandarmalara, “O kadının kulağında dinleme cihazı vardı. Öldürmek zorundaydım” dediği öğrenildi.

Akyarlar Mahallesi Umut Mercan Tatil Sitesiʹndeki Mühtez Acunaşʹın villasının önünde dün akşam saatlerinde kan izleri olduğunu farkeden komşuları, merak edip içeri girdiklerinde, korkunç manzara ile karşılaştı. Acunaşʹı salonun ortasında kanlar içinde yatarken bulan komşuları, durumu jandarmaya bildirdi. Eve gelen jandarma ekipleri Acunaşʹın boğazının kesilerek öldürüldüğünü belirledi. Evde yapılan incelemede herhangi bir değerli eşya veya paranın alınmadığı kapı ve pencerelerde zorlama olmadığını belirlendi. Soruşturma başlatan polis, Acunaşʹın evine en son olay günü saat 20.30 sıralarında bayramlaşmak için aynı sitede iki blok ilerideki evde yaşayan Erkan B.E.nin geldiği belirlendi. Jandarma ekipleri, Erkan B.E.nin evine yöneldiği sırada buradan “Yetişin oğlum kendini öldürüyor?” feryatları geldiği duyuldu. Evdeki bir odaya kendisini kilitleyip, olayda kullandığı bıçakla el ve kollarından kendini yaralayarak intihar girişinde bulunan Erkan B.E.ye kapıyı kırarak içeri giren jandarma ekipleri, müdahale etti. Jandarma eşliğinde ambulansa bindirilen Erkan B.E., Bodrum Devlet Hastanesiʹne kaldırılıp, tedaviye alındı.

“Kulağında Dinleme Cihazı Vardı, Öldürmek Zorundaydım”

Erkan B.E.nin kendisini yakalayıp, etkisiz hale getiren jandarmalara, “O kadının kulağında dinleme cihazı vardı. Öldürmek zorundaydım” dediği ve bu sözlerinin kayıt altına alındığı öğrenildi. Ahmet E. ise oğlunun duygudurum bozukluğu ve manik depresif kişilik bozukluğu olarak bilinen bipolar hastası olduğunu ileri sürüp, tedaviyi reddettiğini söyledi. İstanbulʹdan bir ay önce yazlığına tatile geldiği öğrenilen Acunaşʹın cesedi kesin ölüm nedeninin tespiti için Muğla Adli Tıp kurumuʹna kaldırılırken, Erkan B.E.nin ise tedavisinin ardından adliyeye sevk edileceği bildirildi. Jandarma, olayla ilgili soruşturma başlattı.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest