sahin-ozenŞoförler ve Otomobilciler Odası Bodrum Şubesi, kartvizit bastırıp, korsan taşımacılık yaptığı belirlenen Ş.Ö.yü (Şahin Özen) suçüstü polise yakalattı. Ş.Ö.ye 2 bin 500 lira idari para cezası kesilip, otomobili 60 gün trafikten men edildi.

Bodrum’da taksi esnafının haklarına sahip çıkmak amacıyla, özel otomobilleri korsan taşımacılık yapan kişi ve araçların takibini yapan Şoförler ve Otomobilciler Odası Bodrum Şubesi yoğun şikayetlerin yaşanmasıyla bireysel olarak mücadeleye başladı. Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Şubesi’nin de desteğiyle, uygulama yapıldı. Korsan taşımacılık yapan kişilerin kartvizit yaptırarak müşterilere ulaşmaya çalıştığını tespit eden oda yetkilileri müşteri gibi iletişime geçti. Havalimanına gitmek için telefonda 90 liraya anlaşan oda personeli, anlaştıkları saatte kendisini Gümbet Mahallesi’nde bir noktadan almasını istedi. Müşteri olarak otomobile binen oda personeli anlaştığı gibi önceden seri numarası alınmış 90 lirayı sürücüye ödedi. Önceden bildirilen Ş.Ö.nün (Şahin Özen) kullandığı 34 JZ 9759 plakalı aracı trafik polislerinin Osman Nuri Bilgin Caddesi’nde durdurdu. Trafik polisleri, sürücü Ş.Ö.den evraklarını istedi. Trafik polislerinin araçtaki kişinin kim olduğunu sorması üzerine Ş.Ö., “Arkadaşım” diye yanıt verdi. Polis arkadaşının ismini sorunca, yanıt veremeyen sürücü Ş.Ö., “Ekmek parası için bu işi yapıyoruz” diyerek, duruma açıklık getirmeye çalıştı. Polis memuru, “Hakkınızda yasa dışı yolcu taşıdığı yönünde şikayet vardı. O nedenle durduruldunuz. Şu anda da kamera ile durumunuz tespit edilmiştir” diyerek yasal işlemlere başladı. Trafik polisleri korsan taşımacılık yapan aracın sürücüsü ve sahibi Ş.Ö.ye 2 bin 500 lira idari para cezası kesip, otomobilini 60 gün trafikten men etti.

Bodrum Şoförler ve Otomobilciler Odası Halkla İlişkiler Sorumlusu Alper Ertürk, “Şoför esnafının ve TM plakalı toplu taşıma araç sahiplerinin haklarını korumak amaçlı olarak, İlçe Emniyet Müdürlüğü ile yaptığımız iş birliği ile bir korsan taşıma yapan araç yakalandı. Oda üyemiz, müşteri gibi anlaştı. Trafik polisinin yol kontrolü ile de yakalandı. Esnafımızın hakkını korumak için bu çalışmalarımız devam edecek” dedi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest