ortakent-yahsi-genclik-ve-spor-kulubu-gosteri-(4)Bodrum’daki bir ilkokula zenginleştirilmiş kütüphane (z-kütüphane) kurulmasına maddi kaynak sağlamak isteyen öğrenciler, halk oyunu gösterisi sundu.

Ortakent-Yahşi Gençlik ve Spor Kulübü tarafından Dr. Mümtaz Ataman İlkokulu’na Z-Kütüphane kurulması için Bodrum Kalesi Kuzey Hendeğinde halk oyunları gösterisi düzenlendi. Etkinlikte 15 okuldaki farklı yaş gruplarında ana sınıf, ilk ve ortaokul öğrencileri, halk oyunları gösterisi sundu. Başta Bodrum olmak üzere farklı yörelerin halk oyunları sahnelendi. Halk Oyunu Eğitmeni Akın Rüştü Fetvacı koordinesindeki gösteriler, beğeniyle izlendi.

Etkinlik hakkında konuşan Fetvacı, “Bizlere görsel bir şölen sunan çocuklarımız, bir ortakent-yahsi-genclik-ve-spor-kulubu-gosteri-(1)taraftan da kurulacak kütüphanemiz için emek harcadı. Bu çocuklarımız bu kütüphaneyi yapmaya kararlılar. Biraz önce sahne arkasında ‘Akın hocam buradan elde edilen gelir yetmezse bir harçlıklarımızdan koyalım, o da yetmezse bir gösteri daha yapalım’ diyenler oldu. Yaşadıkları topraklardaki güzelliklere bir şeyler katmak için bu yola çıktılar ve devam ediyorlar. Velilerimize de çok teşekkür ediyorum” dedi.

Barış Güvercinleri Uçuruldu

Programın son etkinliği ilkokul öğrencilerinin “Türkiyem” adlı gösterisi oldu. Ellerinde 7 bölgenin haritası şeklinde maketler taşıyan öğrenciler, bölgelere ait halk oyunlarını sahneledi. Bu gösterinin sonunda öğrenciler “Memleketim” şarkısı eşliğinde maketleri bir ortakent-yahsi-genclik-ve-spor-kulubu-gosteri-(5)araya getirerek ay yıldızlı Türkiye haritasını oluşturdu. Etkinliğin finalinde ise gösteride yer alan 250 öğrenci sahneye çıkarak izleyenlerin de eşliğinde 10′uncu Yıl Marşı’nı söyledi. Kırmızı beyaz balonlar uçurulduğu finalde ayrıca “Barışa ve yurdun güzelliklerine” denilerek 5 güvercin uçuruldu. İki saat süren etkinlikte öğrenciler ve eğitmenleri ayakta alkışlandı.

Haber: DHA

 

 

ortakent-yahsi-genclik-ve-spor-kulubu-gosteri-(3)

Paylaş
  • gplus
  • pinterest