bodrumda-paskalya-kutlamasi-(5)Bodrum’da yerleşik yaşayan Ortodoks Hıristiyanlar Paskalya’yı kutladı.

Bitez Mahallesi’ndeki Tatlı Kaşığı&Kalina Kafe’nin ev sahipliği yaptığı Paskalya kutlamasına ilçede yaşayan ve sekiz farklı ülkeden olan 150 kişi katıldı. İrina Goliakevych ve Şadan Gündoğ Erkurt’un organize ettiği Paskalya kutlaması Bodrum’da yaşayan farklı kültürlere mensup kişilerle birlikte yapıldı. Organizasyonda, farklı kültürlerden kişilerin bir arada dostça yaşaması gerekliliğine dikkat çekildi. Renkli yumurtaların dağıtıldığı, müzikler eşliğinde çeşitli eğlenceli oyunların oynandığı etkinlik yaklaşık sekiz saat sürdü.

Etkinliği düzenleyenlerden İrina Goliakevych, Paskalya kutlamasının önemine değinerek, “Hz. İsa ölümü ardından, 3 gün sonra yeniden diriliyor ve bu hayatın başlangıcı olarak sadan-gundog-erkurtkabul ediliyor. Bugün burada yapılan etkinliğe Yunan ve Rus Ortodokslar başta olmak üzere ev sahibi Türk Müslüman kardeşlerimiz de katıldı. Gregoryan takvimine göre bu yıl Nisan ayı sonu ile Mayıs ayının başına denk gelen bu Pazar günü Paskalya tertiplemeyi uygun bulduk. Ortak kültürlerin buluşması ile akşam saatlerine kadar güzel bir gün geçirdik” dedi.

Etkinliğin diğer düzenleyicisi Şadan Gündoğ Erkurt da yaşamak için Bodrum’u seçen konuklarına kendi ülkelerinde oldukları hissini yaşattıkları için çok mutlu olduklarını söyledi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest