bodrumda-guvenlikBodrum’da, güvenlik güçlerince özellikle eğlence sektörü olmak üzere turistik işletmecilere yönelik güvenlik konusunda bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü’nce, turizm sezonuna sayılı günler kala başta eğlence sektörü olmak üzere turistik işletmecilere yönelik bilgilendirme toplantısı yapıldı. Bodrum Ticaret Odası Konferans Salonu’ndaki toplantıya, yaklaşık 100 işletmeci katıldı. Toplantıda konuşan Bodrum İlçe Emniyet Müdürü Can Candaş, polis ve jandarma sorumluluk alanındaki güvenli ortamın devamı için esnafın da desteklerinin devam etmesini istedi. Güvenliğin asli görevleri olduğunu belirten Müdürü Candaş şöyle konuştu:

“Sizler açısında da önemli. Çünkü sizin iş hacminizin azalması ya da artmasında önemli öğelerden biri. Bunun sağlanması lazım. Bugüne kadar bu güvenli ortamı sağladık. Bugüne kadar Bodrum’da güvensiz bir ortam olduğunu hiçbir zaman hissetmedik. Zaman zaman bir takım ufak tefek olaylar olmuştur ama kapasite bakımından Bodrum ile kıyaslanmayacak kadar çok küçük yerleşim yerlerinden daha azdır. Bu konuda el birliği ile mücadelemize devam edeceğiz.”

Güvenlik Sistemleri Arttırıldı

Kent Güvenlik Yönetimi Sistemi’ne bağlı kameralarının sayısının ve kalitesinin artırıldığına dikkat çeken Emniyet Müdürü Candaş, işletmecilerin de iş yerlerinde güvenlik kameraları konusunda duyarlı olmalarını istedi. İşletmecilerin ayrıca istihdam ettiği kişiler konusunda da dikkatli olmasını gerektiğini söyleyen Candaş, geçen sene eforlarının büyük bir kısmını düzensiz göçmen olaylarına harcadıklarını, artık bu tür olayların da yok denecek kadar az olduğunu belirtti. Emniyet Müdürü Can Candaş, bu sezon özellikle zaman zaman asayiş olaylarının yaşandığı eğlence mekanlarının bulunduğu bölgelerde denetimlerin daha sık olacağını vurguladı.

İşletmecilerden gelen soruların cevaplandığı ve kimlik bildirimi konusunda da bilgi verilen toplantı iki saat sürdü. Emniyet ve jandarma rütbeli personelinin de hazır bulunduğu toplantıda, müdür Candaş katılanlara bol kazançlı bir sezon geçirmeleri dileğinde bulundu.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest