bodrumda-sehitler-anildi-(2)Bodrum Yarımada Karadenizliler Kültür ve Dayanışma Derneği son dönemlerde ülke genelinde artan terör saldırıları nedeniyle Yayla Festivali’ni iptal ederek mevlit okuttu.

Her yıl Bodrum’da düzenlenen ve geleneksel hale gelen Yayla Festivali, son dönemlerde yaşanan terör olaylarında yaşamını yitiren şehitler nedeniyle bu yıl iptal edildi. Festival yerine Konacık Sanayi Sitesi’nde bulunan Sariye Saffet Cebi Camisi’nde şehitler için mevlit okutuldu. Şehitler için 75 metrelik “Şehitler ölmez vatan bölünmez” yazılı dev bayrak asıldı. Mevlide Bodrum İlçe Emniyet Müdürü Can Candaş, Bodrum İlçe Müftüsü Dr. Ali Ünal, iş adamları ve yaklaşık 500 kişi katıldı. Pazar günü öğle namazından sonra düzenlenen mevlit programında, Ankara Mustafa Kemal Paşa Cami İmamı Mustafa Demir, İstanbul Ataköy Cami İmam Hatibi Adem Karabey, TBMM Cami İmamı Ahmet Yedek tarafından Kuran-ı Kerim, mevlit ve ilahiler okundu. Tüm şehitler için topluca dua edilmesinin ardından katılımcılara etli pilav ve lokma ikramı yapıldı.

bodrumda-sehitler-anildi-(4)Bodrum Yarımada Karadenizliler tarafından mayıs ayının ilk haftası düzenlenen Karadeniz Kadırga Yayla Festivali’nin artan şiddet ve terör olayları nedeniyle iptal edilmesine karar verildiğini belirten Bodrum Yarımada Karadenizliler Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Sefer Çelik “Vatanın her köşesine, ülkesine yürekten bağlı her ferdin yüreğine, al bayrağa sarılı vatan evlatlarının acısı kor gibi düşerken, memleketimizin üstünde kara bulutlar dolaşıp, güvenlik güçlerimiz terör belasıyla mücadele ederken bu yılki festivali gerçekleştirmeye yüreğimiz el vermedi. Üzgünüz bu şartlarda festivalimizi gerçekleştirmeyi uygun görmüyoruz. Bu vatan uğruna gözlerini kırpmadan bir saniye bile düşünmeden canlarını veren şehitlerimizi saygıyla anıyoruz” dedi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest