bodrum-kanuni-sultan-suleyman-anadolu-lisesi-(4)Bodrum’da 2016-2017 eğitim-öğretim yılı coşkuyla başlarken, Bodrum Kanuni Sultan Süleyman Anadolu Lisesi yapılan bakımın ardından yeni sezona kapılarını açtı.

Bodrum Lisesi olarak bilinen ve 2010′da Bodrum Kanuni Sultan Süleyman Anadolu Lisesi olarak ismi değişen eğitim kurumu, yeni sezona yaz aylarında yapılan tadilatın ardından başladı. 700′ü aşkın öğrenci, 51 öğretmenle ders başı yaptı.

Okulda, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bodrum Belediyesi’nin destekleriyle okulda tadilat yapıldı. Bina içine badana, boya yapıldı. Kapılar tamir edilerek boyandı. Okul sıraları da tamir edildi, bir kısmı ise yenilendi. Temizlikte yapılan binada öğrenciler, bugün yaz tatilinin tamamlanması ile eğitim öğretim başladı. Saygı duruşu İstiklal Marşı’nın ardından Okul Müdür Vekili olarak göreve başlayan Filiz Çebi Candaş, günün anlam ve önemini belirten konuşma yaptı. Velilere de seslenen Candaş, “Sevgili veliler, sizden istediğim çocuklarınızı takip edin onlarla yakından ilgilenin, okul yönetimi ve öğretmenleriyle konuşun iletişiminizi kesmeyin. Okulumuz ve öğretmenlerimiz eğitim ve öğretim sezonuna hazırdır. Bildiğiniz gibi 15 Temmuz günü bir kalkışma hareketi yaşadık. Demokrasiye karşı bir darbe girişimi oldu. Halkımız, milletimiz bir direniş gösterdi ve canları pahasına yapılmak istenen bu darbe girişimine karşı koydu. Bu vesileyle kahraman halkımıza sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. Bu uğurda hayatlarını veren şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyorum. 2016-2017 eğitim öğretim yılı hayırlı uğurlu olması dileğiyle başarılar diliyorum” dedi.

Öğrenciler, daha sonra sınıflarına girdi, ilk dersleri ise 15 Temmuz Darbe Girişimi ve devrim şehitleriydi. Hafta boyunca da etkinlikler devam edeceği belirtildi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest