zafer-bayraminda-kulac-attilar-(1)Bodrum’da yaşayan iki öğretmen öncülüğünde bir araya gelen 40 yüzücü, 30 Ağustos Geleneksel Yüzme Etkinliği çerçevesinde yüzerek geçtikleri Çelebi Adası’nda Türk bayrağı açtı.

Bodrum’da yaşayan öğretmen Naz Pekşen ve Atakan Atmaca önderliğinde bir araya gelen grup, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutlamak için Çelebi Adası’na yüzdü. Ortakent Fink Beach’te saat 08.30′da ısınmaya başlayan yüzücüler ilk kulaçlarını saat 09.10′da attı. Bin 200 metre boyunca kulaç atan, aralarında çocukların da bulunduğu 40 yüzücü, saat 09.55′te adaya ayak bastı ve Türk bayrağı açtı. Herhangi bir olumsuz duruma karşı 2 güvenlik botu ve 2 jet-ski de yüzücülere eşlik etti. Yüzemeyecek duruma gelenler botlara alınarak adaya götürüldü.

Bu yıl etkinliğin beşincisini düzenlediklerini belirten öğretmen Naz Pekşen, “Bu bir yarış değil etkinlik. 5 yaşından 75-80 yaşına kadar katılımcılarımız var. Gönüllülük esasına göre yüzüyoruz. Hiçbir şekilde maddi bir beklentimiz yok. Ülke olarak içinden geçtiğimiz bu sıkıntılı dönemde 30 Ağustos bizim için daha bir değerli, adaya çıkıp bayrak açmak bizim için çok büyük bir gurur kaynağı” dedi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest