basarili-ogrencilere-bisiklet_bodrum(1)Bodrum’da, Sağlık Bakanlığı tarafından başlatılan “Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat” programı kapsamında derslerinde başarılı olan öğrencilere bisiklet hediye edildi.

Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı kapsamında, yarımada genelindeki okullarda derslerinde başarılı olan ve ailesinin maddi durumu iyi olmayan öğrencilere bisiklet dağıtıldı. Bodrum Kaymakamlığı aracılığıyla iletilen bisikletler, törenle sahiplerini buldu. 35 öğrenci için hazırlanan bisikletlerle birlikte öğrencilere, kask kullanmanın önemi anlatıldı, bisiklet kaskı hediye edildi. Bodrum Kaymakamı Mehmet Gödekmerdan, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve aileleri de teslim törenine katıldı.

Konuşma yapan Kaymakam Gödekmerdan, “Öğrencilerin derslerindeki başarıları bu hediye ile takdir görmüş oluyor. Ayrıca çocukların küçük yaşatan itibaren hareketli yaşama alışmaları, onların spor yapmalarını da sağlıyor. Yaz tatiline de kısa bir zaman kalmışken, gönlünüzce eğlenin ama derslerinizi de ihmal etmeyin” dedi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest