bodrumdaki-deprem-istankoy-adasinda-hissedildiBodrum’da meydana gelen Richter ölçeğine göre 3.4 büyüklüğündeki deprem ilçe merkezi ile birlikte Yunanistan’ın İstanköy (Kos) Adası’nda paniğe neden oldu. Sarsıntının ardından Ege’nin iki yakasında da panikle dışarı kaçanlar park ve açık alanlarda bir süre tehlikenin geçmesini bekledi.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırmaları Enstitüsü’nün merkez üssünü Bodrum’un Bitez Mahallesi olarak saptadığı deprem, bugün saat 00.38′de yerin  yerin 7.3 kilometre derinliğinde meydana geldi. Deprem korku ve paniğe neden olurken, pansiyon ve otellerde kalan bazı turistler sokağa fırladı.

Deprem Bodrum’a 5 mil mesafedeki Yunanistan’ın İstanköy (Kos) Adası’nda da hissedildi. İstanköy’de yayın yapan “www.kosnews.gr” internet sitesi de Bodrum’daki depremi sayfalarına taşıdı. Sitenin haberinde ada halkının panik bodrumdaki-deprem-istankoy-adasinda-hissedildi_1yaşayıp, evlerinden çıkarak park ve açık alanlarda tehlike geçene kadar beklediğine yer verildi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest