bodrumda-su-jeti-ve-flyboard-sampiyonasi-(1)

Bodrum’daki Türkiye Su Jeti ve Flyboard Şampiyonası’nın 1′inci ayak yarışları sona erdi. Nefes kesen yarışlarda renkli görüntüler ortaya çıktı.

Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) tarafından Halikarnas Motor Sporları Kulübü’nün (HMK) ev sahipliğinde düzenlenen şampiyonada, sporcular Ege’nin mavi sularında kıyasıya mücadele etti. Yarışların dünya şampiyonası standartlarında olması için bu yıl yapılan kural değişikliği ile sporcular, toplu çıkışlarda kumsaldan koşarak su jetlerine bindi. 31 sporcunun kayıt yaptırdığı şampiyonanın birinci ayağında 5′i kadın 29 sporcu yarıştı. 30 Nisan-1 Mayıs tarihlerini kapsayan, Cumartesi günü antrenman ve sıralama turlarının şampiyonası Kumbahçe sahilinde hazırlanan parkurda yapıldı.

bodrumda-su-jeti-ve-flyboard-sampiyonasi-(2)Karaya Çıkan ve Düşenler Oldu

Çekişmeli geçen yarışlar sırasında su jetinden düşen sporcular oldu. Parkurda görevliler diğer sporcuları uyarıp herhangi bir kaza yaşanmaması için sarı bayrak açıp, düşen sporculara yardım etti. Kumbahçe sahilindeki yarışları çok sayıda vatandaş ilgiyle izledi. Özellikle flyboard mücadelesi renkli görüntülere sahne oldu. Bu sınıfta 3 dakika içerisinde yeteneklerini sergileyen sporcular, bu sürenin bitiminin ardından izleyenler için ayrıca 2 dakikalık gösteri yaptı. Su jetinde olduğu gibi flyboard mücadelesinde de Türk Bayrağı açan sporcular bol bol alkış aldı. Flyboard gösterisi sırasında Bekir Uslu, kumsal üzerinde arkadaşının uzattığı Bodrum mandalina gazozunu almak isterken karaya fazla çıkınca geri denize dönemeyip olduğu yere iniş yapmak zorunda kaldı.

bodrumda-su-jeti-ve-flyboard-sampiyonasi-odulleri-(6)Yarışların tamamlanmasıyla hakem heyeti toplandı. Yapılan değerlendirme ile sınıflarında dereceye girenlere düzenlenen törende kupaları verildi. 7 sınıfta yapılan yarışlarda Özkan Piro 180 beygir üzeri, drag ve TMF Kupası yarışlarında birinci oldu. 111-179 beygir ve flyboarda Ali Komşusu, bayanlar kupasında Nilgün Bayırlı ve 0-110 beygir sınıfında Emin Durmaz birinci oldu. Sınıflarında ilk 3′e girenlere kupalarının verildiği törende, sporculara kupaları TMF Yönetim Kurulu Üyesi Faysal Şefkatlioğlu ile hakemler ve yarışlara katkıda bulunanlar tarafından verildi.  Şefkatlioğlu çok başarılı bir şekilde yarışları tamamlamaktan dolayı mutluluk duyduklarını söyledi. Şampiyonanın 2′nci ayak yarışları, 28-29 Mayıs tarihlerinde Elazığ’da yapılacak.

bodrumda-su-jeti-ve-flyboard-sampiyonasi-odulleri-(2)Komşusu, Dünya Takımında 

Geçen sene Dubai Flyboard Dünya Kupası yarışlarında Türkiye’ye 3′üncülük kazandıran ve su jetinde de yurt içi ve yurt dışı birincilikleri bulunan milli sporcu Ali Komşusu, Zapata Racing Offical takıma girdiğini söyledi. Yoğun bir çalışma temposu içerisinde olduğunu belirten Komşusu “Yurt dışında yarışmak istiyorum. Türk Bayrağı’nı dünyanın her yerinde dalgalandırmak istiyorum.  Haziran Ayı’nda Sırbistan’da Balkan Kupası, Temmuz’da ise Bulgaristan’da Avrupa Balkan Şampiyonası’na katılacağım. Aralık Ayı’nda ise Dubai Flyboard master erkeklerde kısmetse Türkiye’yi temsil edeceğim.  Dünyada toplamda 30 tane sporcunun girebildiği flyboard dünya takımına girdim. Zapata Racing’in offical takımındayım” dedi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest