naciye-nazan-gulerBodrum’da avukat Naciye Nazan Güler, Avukatlar Günü’nde müvekkili E.C. ile birlikte Çağlar Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Çağlar’ın ve çalışanlarının sözlü ve fiziki saldırısına uğradıkları ileri sürdü. Güler, müvekkilinin darp raporunu vermek için gittikleri İlçe Emniyet Müdürlüğü önünde meydana gelen bu saldırıyı kınadığını söyledi. Çağlar ise kimseyi darp edip, hakarette bulunmadığını belirtip, “Asıl mağdur olan benim. Avukatlarıma karşı tarafa maddi ve manevi tazminat davaları açmaları için talimat verdim” dedi.

Müteahhit E.C., geçen 4 Nisan’da avukatı Naciye Nazan Güler ile Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne gidip, Çağlar Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Çağlar’ın çalışanları tarafından tartaklandığını ileri sürüp, hastaneden aldığı darp raporu verip, şikayetçi oldu. Şikayet üzerine polis, iş adamı Çağlar’ı ifadeye çağırdı.

yuksel-caglar-dava-(1)Avukat Güler, Emniyet Müdürlüğünden çıkarken kapıda karşılaştıkları Çağlar ve yanındaki çalışanlarının kendisi ve müvekkiline saldırıp küfür edip, hakaretlerde bulunduğunu ileri sürdü. Güler, müvekkiline yapılan fiziki ve kendisine yapılan sözlü saldırıyı sosyal paylaşım sitesi Facebook’taki sayfasından kınadı. “Avukatlar günümüzde saldırı” adı altındaki paylaşımında Avukat Güler, “Dün avukatlar günümü kutlayan ancak cevap veremediğim herkese selam olsun. Yılmadan, usanmadan bu cefalı mesleğimizi ifa ederken, dün Yüksel Çağlar’ın saldırısına uğradık. Bir önceki gün aynı kişi ve koruması tarafından darp edilen müvekkilimin kati adli raporunu Emniyet Müdürlüğüne getirmiştik. Olaya tam zamanında müdahale eden emniyet güçlerine sonsuz teşekkürler. Mehmet Kocadon’un aldığı hapis cezasını sindiremeyen Yüksel Çağlar, bu saldırı ile tüm hukuk camiasını hedef almıştır. Bu saldırıyı kınıyorum, adaletin güneşi bir gün tüm karanlık güçleri yok edecektir. Hukuka uzanan kirli eller ve diller de eninde sonunda adaletin huzurunda hesap verecektir” dedi. Güler, gazetecilere yaptığı açıklamada ise “Bazı hukuk kararlarını sindiremeyenler hakkında yine adalet önünde hesaplaşacağız” diye konuştu.

“İyilik yaptım karşılığı bu oldu”

DHA muhabirinin telefonla ulaştığı iş adamı Yüksel Çağlar ise, “İş adamı E.C., başka bir iş adamı A.Ö.ye olan borcu nedeniyle üç-dört ay kadar önce bana gelerek yardım istedi. A.Ö., arkadaşım. Yardımcı olmak için ikisini büromda buluşturdum. Mahkemeye gitmeden anlaşmalarını sağladım. Teşekkür edip, gittiler. Ardından E.C., avukata ihtiyacı olduğunu söyledi. Kendi avukatımı görevlendirdim. Bunun dışında da birçok kez kendisine yardımcı olup, işlerini hallettirdim. Son olarak borçları nedeniyle anlaşamadığı biri varmış. Mahkemelik olmuşlar yine üç gün önce bana geldi. Arkadaşım olan iş adamına hakaret etmeye başladı. Hiç kimseye benim yanımda hakaret edemeyeceğini söyleyip, uyardım. Ofisimden küfür ve hakaretler savurarak çıktı. Dışarıda da bağırıp çağırmaya devam edince ofisimiz çalışanları kendisini uyardı. Ancak, hakaret ederek karşılık verince ofis çalışanları kendisini itmiş. Düşüp, yaralanmış. ‘Darp edildim’ demesi bundan kaynaklanıyor. Ardından şikayet üzerine beni Emniyet Müdürlüğüne ifadeye çağırdılar. Avukatıma bile söylemeye gerek duymadan, gidip ifademi verdim. Saat 18.00 sıralarında emniyetten çıkarken kendisiyle karşılaştık. Polislerin önünde anneme küfür etti. Uyarmama rağmen küfür etmeyi sürdürdü. Bu sırada yanındaki kadın avukatı, ‘Bana hakaret ettin. Senden davacıyım’ dedi. Ben de kendisinden davacı olduğumu söyledim. Araya polisler girdi. Tüm olay bundan ibaret” dedi.

Sonradan yaptığı araştırmada E.C.nin Bodrum ve Milas’ta 20′ye yakın iş adamını benzer şekilde suçlayıp, dava açıp para sızdırmaya çalıştığını öğrendiğini de ileri süren Çağlar, şöyle devam etti:

“Yardım ettiğim bir kişinin bana kumpas kurup, böyle bir durumun içine çekeceği aklımı ucuna bile gelmedi. Kadın avukata hakaret ettiğim de doğru değil. Bu olayın asıl mağduru benim. Sadece ona değil bugüne kadar hiçbir kadına hakaret edip, elimi kaldırmadım. Ayrıca, beni Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’un aldığı 1 yıl 3 aylık ceza ile ilişkilendirmeye çalışıyorlar. Kocadon ile benim ne ilgim var? Akrabam değil, iş ortağım değil. Bunlar asılsız ve çirkin iftiralar. Bu Kocadon’a da hakaret çünkü o kendini savunamayacak durumda mı? Bu nedenle ben de avukatlarıma karşı maddi ve manevi tazminat davaları açmaları için talimat verdim.”

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest