polis-hatira-ormani-bodrum-(1)Bodrum’da, polis haftası kapsamında bir anaokulunun öğrencileri, Bodrum Polis Hatıra Ormanı’na fidan dikti.

Bodrum Şehit Barış Akay Anaokulu öğrencileri, Türk Polis Teşkilatı’nın 171′inci kuruluş yıl dönümü nedeniyle, Kızılağaç Mevkii’ndeki polis hatıra ormanına fidan dikti. Bodrum İlçe Emniyet Müdürü Can Candaş ile bazı birim amirleri ve polis memurları miniklere eşlik etti. Öğrenciler, çoğu çam fidanı olmak üzere 20 fidanı toprakla buluşturarak can suyu verdi. Fidanlar biri, okula da adı verilen 1995′te şehit düşen Barış Akay anısına dikildi. Etkinlikte çocuklar doğa ile iç içe bir gün geçirdi.

Okul idaresi tarafından düzenlenen etkinliği memnuniyet yarattığını belirten İlçe Emniyet Müdürü Candaş, “Bugün küçük yavrularımızın bizimle olması bizi ayrıca mutlu etti. Onların hem doğa sevgisi hem de polisle olan ilişkilerinin gelişmesi anlamında güzel bir etkinlik oldu” dedi.

Okul öğretmenlerinden Sabire Koluçolak ise etkinliğe katkılarından dolayı Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Bodrum Orman İşletme Şefliği’ne teşekkür etti. Koluçolak, “Çocuklarımızla birlikte fidan diktik. Polislerle yakından tanışıp, iletişim kurdular” dedi. Öğrenciler, fidan dikiminin ardından piknik yaptı.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest