asker-agabeyime-mektup-bodrum-(3)Bodrum’daki ortaokul öğrencileri, askerler için kaleme aldıkları mektupları 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nda ellerinde olacak biçimde postaya verdi.

Özel Bodrum Fen Bilimleri Koleji ortaokulu öğrencileri, “Asker Ağabeyime Mektup” adlı sosyal sorumluluk projesi kapsamında askerlere destek mesajları içeren mektup ve şiirler kaleme aldı. Ülkenin birliğine ve bütünlüğüne ilişkin duyarlılık göstermek istediklerini belirten öğrencilerden Merve Sema (12) “Ülkemizin huzurunu ve refahını sağlayan kahraman askerlerimizin yanındayız. Biz burada huzur içindeysek bunu askerimize borçlu olduğumuzu da biliyoruz” dedi.

Öğrencilerin Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da vatani görevlerini yapan, terörle mücadele eden askerlere destek vermek amacıyla bir sosyal sorumluluk projesi başlattığını söyleyen Okul Müdürü Belma Mehter Ünsal, “Asker ağabeylerine güven ve desteklerini kaleme aldıkları duygu yüklü şiir ve mektuplarla ifade ettiler. Öğrencilerin duygu ve düşüncelerini anlattığı şiir ve mektuplar 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nda askerlerimizin ellerinde olacak şekilde postaya verildi” dedi. Ünsal 20 öğrenciye ait mektubu postaya verdiklerini açıkladı.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest