bysk-sporculari-(2)Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün düzenlediği Okul Sporları Yıldızlar, Minikler Yüzme ve Olimpik Kulaçlar Yaz Finali Baraj Yarışları’na katılan Bodrumlu sporcular 39 madalya 4 kupa kazanarak Bodrum’un gururu oldu.

Muğla Kapalı Yüzme Havuzu’nda 2-3 Nisan tarihlerinde düzenlenen Okul Sporları Yıldızlar, Minikler Yüzme ve Olimpik Kulaçlar Yaz Finali Baraj Yarışları’nda, Bodrum Yüzme ve Su Sporları Kulübü lisanslı sporcuları 20 altın, 14 gümüş, 5 bronz olmak üzere toplam 39 madalya ve 4 kupa kazandı. Bodrum Yüzme ve Su Sporları Kulübü (BYSK) altyapısından yetişen Gençler, Yıldızlar, Küçükler ve Minikler Takımları’ndan toplam 15 sporcunun katıldığı yarışlarda Bodrum’un yıldız yüzücüleri, kısa kulvar ve bayrak yarışlarından 39 madalya, en çok madalya alan okullar kategorisinde de okullarına toplamda 4 kupa kazandırarak Gerek BYSK’ya gerek okullarına kazandırdıkları bu başarının sonunda Bodrum’un da gururu oldular.

Bodrum Yüzme ve Su Sporları Kulübü Kurucusu ve Antrenörü Boğaç Sülün, “Çocuklarımızın kazandığı bu başarı tamamen disiplinli ve özverili bir çalışmanın örneğidir. Burada aldığımız başarılar sadece çocukların gayretiyle de değil. Velilerimizin de üstün gayretleri ve istekleri bu başarının temeli olmuştur. Biz BYSK ailesi olarak Bodrum bayrağını her yarışta başarıyla dalgalandırmaya devam ediyoruz” diye konuştu.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest