DSİ-Bodrum-Patlak-(6)Bodrum’a içme suyu sağlayan ana su borusu hattında patlama meydana geldi. Torba kavşağında meydana gelen patlamanın ardından birçok araç su altında kaldı.

Patlamanın ardından MUSKİ tarafından bir açıklama yayınlandı. Açıklama şöyle:

“Bodrum Torba kavşağı üzerinde meydana gelen DSİ isale hattının patlağı ile ilgili bilgilendirme metnidir.

Bodrum ilçesinin Torba kavşağı üzerinde geçtiğimiz yıllarda Devlet Su İşleri’nin (DSİ)yapımı tamamlanan ve Yarımada’nın tamamını besleyen içme suyu hattında patlak meydana gelmiştir. DSİ-Bodrum-Patlak-(4)Patlağın meydana geldiği isale hattına kadar bazı bölgelerde hat yenileme çalışmaları tamamlanmış olup birçok noktada ise eski hatların kullanımına devam edilmektedir.

Torba kavşağının üzerinde özel mülkiyet alanı içerisinden geçen ve patlağın meydana geldiği ana isale hattı DSİ tarafından yenilme çalışmalarının yapılmadığı bölgelerden biridir. Saat 15.00 sıralarında meydana gelen patlak sonucunda Güvercinlik İçme suyu Arıtma Tesisi kapasite aşımı meydana gelmemesi için kademeli olarak kapatılmıştır. Patlama ile birlikte birçok araç sular altında kalmış ve maddi hasar oluşmuştur. Patlağın meydana geldiği bölgeye MUSKİ Genel Müdürlüğü tarafından iş makine ve personel takviyesi yapılmıştır.

Ayrıca Muğla Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı’na, İtfaiye Dairesi Başkanlığı’na ve muhtelif araç desteğiyle yardımcı olan Bodrum Belediyesi’ne teşekkür ederiz.”

Paylaş
  • gplus
  • pinterest