bosiad-kapatildi15 Temmuz’da gerçekleştirilen darbe girişiminin ardından geçen süreçte alınan Olağanüstü Hal Kararının ardından ilk Kanun Hükmünde kararname yayınlandı.

Olağanüstü Hal Kapsamında Alınan Tedbirlere İlişkin Kanun Hükmünde Kararname çerçevesinde Fethullahçı Terör Örgütü’yle (FETÖ) ilişkili olduğu gerekçesiyle yüzlerce dernek, sendika, vakıf, yurt ve okulun kapısına kilit vuruldu. Listede Muğla’dan birçok okul ve yurt bulunurken kapanan dernekler arasında Bodrum Sanayici İş Adamları Derneği ve Bodrum Eğitim Gönüllüleri Derneği de yer alıyor.

BOSİAD bir dönem Bodrum’da aktif görev yapan ve düzenlediği etkinliklerle kamuoyunda yer bulan bir dernekti. Derneğin internet sitesinde yer alan son yönetim kurulu üyeleri listesinde

bosiad-2

Bodrum’da tanınan birçok isim var.

Muğla’da 9 okul ve 6 dernek kapatıldı

Muğla’da, Olağanüstü Hal (OHAL) kapsamında 9 okul ve 6 derneğin kapısına kilit vuruldu.

OHAL Kapsamına Alınan Tedbirlere İlişkin Kanun Hükmünde Kararnameyle Muğla’nın ilçelerinden Fethiye’de 2, Menteşe’de 3, Bodrum’da 2, Dalaman 1 ve Milas’ta 1 okul ile 6 dernek kapatıldı. Kapatılan okullar:

Özel Şehit Fethi Bey İlkokulu (Fethiye), Özel Piri Reis İlkokulu (Menteşe), Özel Merter Anadolu Lisesi (Bodrum), Özel Şehit Fethi Bey Ortaokulu (Fethiye), Özel Ümit Ortaokulu (Milas), Özel Burç Meltem Ortaokulu (Dalaman), Özel Piri Reis Ortaokulu (Menteşe), Özel Merter Ortaokulu (Bodrum) ve Özel Piri Reis Anaokulu (Menteşe).

Kapatılan derneklerin ise Bodrum Eğitim Gönüllüleri Derneği, Bodrum Sanayici ve İş Adamları Derneği, Bodrum Genç Sinerji Derneği, Milas Adrenalin Derneği, Muğla İstikamet Çalışanları Derneği ve Fethiye İş Adamları Derneği olduğu belirtildi.

Paylaş
  • gplus
  • pinterest