ortaca-muhtarlar-toplantisiMuğla Büyükşehir Belediyesi, iki yılda yapılan hizmetlerin ve yatırımların anlatıldığı en son toplantıyı Ortaca’da yaptı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin iki yılda yaptığı hizmetlerin ve yatırımların anlatıldığı muhtarlar bilgilendirme toplantıların 12′ncisi, Ortaca’da yapıldı. CHP’li Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, CHP’li Ortaca Belediye Başkanı Hasan Karaçelik, CHP Muğla İl Başkanı Mürsel Alban, CHP Ortaca İlçe Başkanı Mehmet Sertkaya, Muğla Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanları, Ortaca mahalle muhtarları ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri toplantıya katıldı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Basın, Yayın Halkla İlişkiler Müdürlüğü Muhtarlar Masası Sorumlusu Yeşim Genç, çalışmaları hakkında bilgi vererek 444 48 01-8 numaradan muhtarların kendileriyle irtibat kurabileceğini söyledi.

Başkan Hasan Karaçelik ise muhtarların mahallerinde kendileri için çok önemli olduğunu, belediye hizmetleri anlamında kılcal damarlar gibi işlev gördüklerini söyledi. Karaçelik, bugüne kadar ilçelerine yapılan hizmetler için Büyükşehir Belediye Başkanı Gürün’e ve ekibine teşekkür etti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Gürün ise 2014-2015 yılında Muğla’ya Büyükşehir Belediyesi ve MUSKİ olarak 247 milyon 454 bin lira yatırım yaptıklarını, bu yatırımın 6 milyonunu Ortaca’da gerçekleştiğini ifade etti. Bu yıl Muğla’ya 410 milyon 218 bin lira yatırım yapacaklarını. Bu yatırımın da 26 milyonunun Ortaca’da gerçekleştirileceğini söyledi. Gürün, “Muğla genelinde yollardan, suya, hafriyat alanlarından çöp depolama alanlarına, evde bakım hizmetinden ulaşımda dönüşüme kadar kentimizin geleceğini, vatandaşlarımızın daha rahat, konforlu yaşamasını sağlayacak hizmetleri gerçekleştirdik. Bu toplantımızda sizlere yaptığımız hizmetleri ve yapacağımız hizmetleri anlatıyor, sizlere dağıttığımız kitapçıklarımızla yapacaklarımızı taahhüt ediyoruz. Görev süremiz sonunda verdiği sözleri hizmetlerle yerine getirmenin huzuru ve güveni ile vatandaşlarımıza daha yaşanır bir kent sunacağız” dedi

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest