cagdas-holding-kan-bagisi-(7)Çağdaş Holding, Bodrum’da hizmet veren personelinin katılımıyla Kızılay ile ortak bir kan bağışı kampanyası düzenledi… Çağdaş Beton Tesisleri’nde yoğun bir iş temposunun ardından sosyal sorumluluklarını yerine getirmeyi görev bilen 150 holding çalışanı, Kızılay’a kan bağışında bulundular…

Türk Kızılay’ının “Kan acil değil sürekli ihtiyaçtır” sloganı ile başlattığı kampanyaya duyarsız kalmayan, Çağdaş Beton Satış Müdürü Sait Gökhan, Holding çalışanları ile Kızılay’ın bundan yıllar önce başlattığı sosyal sorumluluk projesine destek verdiler ve bugün topluca 150 ünite kanı Kızılay’a bağışladılar.

Türkiye’de milyonlarca insanın kana ihtiyacı olduğunu vurgulayan Çağdaş Holding yönetim kurulu üyesi Dağlarca Çağlar, “ Biz Holding olarak Kızılay ile ortaklaşa yürüttüğümüz bu  projeye dikkat çekmek istedik. İnsan odaklı çalışan bir kuruluşuz,  insanları yaşatmak için burada bu misyonumuzla kan bağışını bir görev olarak düşünüyoruz. Holdingimizde yaptığımız sosyal sorumluluk projeleri de buna benzer insan, doğa ve koruma amaçlı etkinliklerden ibarettir. Kan vermek, insani ve vatandaşlık görevidir Çağdaş Holding bu geleneği sürdürecektir” açıklamasında bulundu.

Kampanya ile ilgili konuşan Çağdaş Beton Satış Müdürü Sait Gökhan, “ ‘Kan vermek hayat kurtarmaktır’ sloganından yola çıkarak, her zaman yeni sosyal sorumluluk projelerini hedefliyoruz. Türkiye’de kan verme oranı, nüfusun ancak yüzde 1’ine tekabül ediyor. Yarısından bile az. Bu kadar insan bu kadar kan ihtiyacı olan var ve insanlar kan vermiyorlar. Bu konuda insanlarımızı daha duyarlı olmaya çağırıyoruz” şeklinde konuştu.

 

Paylaş
  • gplus
  • pinterest