cansu-kayaMuğla’nın Ortaca İlçesi’nde geçen yıl suda ölü bulunan 18 yaşındaki Cansu Kaya’nın yakınları, anma etkinliği düzenledi. Cansız bir mankeni cesedin 1 yıl önce bulunduğu yere koyan yakınları, çevresine de cinayete kurban gidenlerin isimlerinin yer aldığı dövizler, “Ben boğulmadım” yazılı bir pankart ile çok sayıda karanfil bıraktı.

Garson olarak çalıştığı Dalyan Mahallesi’ndeki restorandan geçen yıl 14 Haziran’da mesai bitimi ayrılan ve daha sonra ortadan kaybolan Cansu Kaya’nın 3 gün sonra Dalyan Kanalı Çandır Geçişi Mevkii’nde, su üzerinde cesedi bulundu. Üzerinde sadece iç çamaşırı olan Cansu Kaya’nın ölümüyle ilgili gözaltına alınan N.D. ve M.P.Ç. yargılanmaya başlandı.

Kaya’nın yakınları ise bugün saat 11.00′de, genç kızın cesedinin bulunduğu yerde anma etkinliği düzenledi. Cansu Kaya’nın babası Osman Kaya, ablası Burcu Kaya, aile avukatı İsmail Can Varol, arkadaşları anma etkinliğine katıldı. Kaya’nın cesedinin çıkarıldığı iskeleye üzerinde sadece iç çamaşırı bulunan cansız manken konuldu. Ülkedeki cinayete kurban giden kadınların isimlerinin yer aldığı dövizler ile “Ben Boğulmadım” yazılı bir pankartta iskeleye bırakıldı. Ayrıca Kaya için iskeleye karanfiller konulurken, mumlar yakıldı.

Aile Avukatı İsmail Can Varol, “Dosyanın mevcut haliyle Cansu’nun cinsel istismara uğradığının ve hunharca katledildiği çok açık bir şekilde ortada. Mevcut dosyadaki deliller yeterli. Ancak soruşturmayı genişletilerek başkaca ek delil ibraz edeceğiz. Cansu’nun özellikle boğazında boğularak öldürüldüğüne, elle veya bir cisimle boğularak öldürüldüğüne dair çok önemli bir resme ulaştık. O resmi mahkemeye ibraz edeceğiz. Soruşturma aşamasında ciddi ihmaller var. Soruşturmanın seyrine göre bunu kamuoyuyla paylaşacağız. Cansu’ya bir de söz vermeye geldik. Cansu’nun katilleri mutlaka hak ettikleri cezayı alacaklar. Buna söz veriyoruz. Kovuşturmanın sonucu hakkında bir şüphemiz yok. Adaletin yerini bulacağına inanıyorum” dedi.

Cansu Kaya’nın babası Osman Kaya ise “Tek isteğimiz adaletin yerini bulması. Cansu öldürüleli bugün 1 yıl oldu. İnşallah hak ettikleri cezayı alırlar. En ağırlaştırılmış şekilde. Tek isteğimiz adalet” dedi.

Haber: DHA

 

Paylaş
  • gplus
  • pinterest