acar-unluCHP Marmaris İlçe Başkanı Acar Ünlü, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na şehit cenazesinde mermi atılmasına tepki gösterdi.

CHP İlçe Başkanı Acar Ünlü, parti binasında basın toplantısı düzenledi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na şehit cenazesinde mermi atılması olayını hatırlatan Ünlü, “Bu noktadan sonraki tavrı açık ve nettir. Biz Türkiye için özgürlükler mücadelesi veriyoruz. Bunu da 93 yıldır aynı heyecanı taşıyarak yapmaya çalışıyoruz. Bu mücadele gücümüzü kimsenin engellemeye gücü yetmeyecektir. Türkiye’nin AKP iktidarı tarafından ortaya konan rezil yönetiminin geldiği nokta ortadadır. Ülke maalesef ki teröre teslim edilmiştir. AKP’nin özenti saray rejimini idame ettirebilmek için nice canların yitirilmesini göze aldığını hep beraber izliyoruz. 2002′de ülkeyi sıfır terörle teslim alıp, bugün her gün şehit haberlerinin gelmesine neden olanlar AKP’nin iktidarıdır. 14 yıllık iktidarın sonucu kan ve gözyaşı olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu iktidarın bakanları Öcalan’a methiyeler düzdüler. İktidar, ülkenin anayasasını hiçe sayarak bir masanın etrafında terör örgütü mensuplarıyla müzakere yaptı. Valilere ‘teröre göz yumun’ talimatı verdi. İşte tüm bu suçları örtbas etmek için tam da kendilerine yakışır bir şekilde genel başkanımıza bir saldırı düzenlediler. İşte biz bu sefilliğe karşı çıkıyoruz. Biz başka bir Türkiye hayali kuruyoruz. Bu hayalimizin gerçek olması içinde çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Demokrasinin elverdiği şartlarda sonuna kadar mücadele edeceklerini söyleyen CHP’li Ünlü, “Ne yaparsanız yapın bir başka Türkiye için vereceğimiz mücadeleye engel olamayacaksınız. Bizler, sizlerden farklı olarak, demokrasi ve hukukun bizlere verdiği alanlarda mücadelemizi sürdürerek bu mücadeleyi kazanacağız. Bizler 1919 emperyalizminin bugünkü uzantısı olan siyasi çetelere ülkeyi teslim etmeyeceğiz” diye konuştu.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest