chp-kadin-kollari-marmaris-(1)Muğla’nın Marmaris İlçesi’ndeki Hayvanları Koruma Derneği’ni ziyaret eden CHP Kadın Kolları yönetimi, derneğin ihtiyaçlarını yetkili makamlara ileteceklerini dile getirdi.

Marmaris CHP Kadın Kolları Başkanı Dilay Uçar ve yönetim kurulu üyeleri, Hayvanları Koruma Derneği gönüllüleri ile buluştu. Dernek olarak eksik ve ihtiyaçları konusunda bilgi veren Marmaris Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Tülay Yıldız, binalarında bir giriş kapısı olmadığını belirterek “Önümüz otobüs garajı ve açık. Birileri gelip hayvanlarımıza zarar verecek diye çok korkuyoruz. Çitlerle çevrilmesini istiyoruz. Türkiye’nin sayılı gönüllü hayvan barınağına sahip olmamıza rağmen alan yetersiz kalıyor. Marmaris Milli Parklar Müdürlüğü ile görüşülerek belli bir alanın tahsil edilerek çevrilmesini rica ediyoruz. 175 tane köpek bulunması gerekirken iki katının üzerinde sayıya ulaştık. Hayvanlarımız için toprak ve yiyecek konusunda destek verilirse memnun olacağız” dedi.

CHP Marmaris Kadın Kolları Başkanı Dilay Uçar ise, ihtiyaçları yetkili makamlara aktararak çözüm isteyeceklerini söyleyerek hayvan gönüllülerinin her zaman yanlarında olduklarını ifade etti.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest