marmaris-saldirisina-katilan-darbecilerden-7si-yakalandiMarmaris’ te yakalanan askerler arasında Çiğli Ana Jet Üssünün imamı Paşa lakaplı Zekeriye Kuzu’ nun da olduğu bildirildi.

YİYECEK VERİLDİ

Marmaris’te yakalanan ve oldukça bitkin halde oldukları görülen darbeci askerler Binbaşı Taner Berber, Astsubaylar İlyas Yaşar ve Gökhan Güçlü’ye önce yiyecek verildi. Gözaltındaki 3 asker sağlık kontrolünden de geçirildi.

Ormana Kaçanlardan 5′i Daha Önce Yakalanmıştı

Muğla’nın Marmaris İlçesi’nde Recep Tayyip Erdoğan’ın kaldığı otele saldırıda bulunduktan sonra ormanlık alana kaçan askerlerden ilk önce Hava Kurtarma Astsubay Kıdemli Üstçavuş Yakup Özcan ve Hava Kurtarma Astsubay Kıdemli Üstçavuş Ekrem Benli yakalanmıştı. Ardından da sivil kıyafetle otobüse binip İzmir’e gelen, MAK timinden hava astsubaylar Selman Çankaya ve Serkan Elçi yakalanarak gözaltına alındı. Bu 4 astsubayın ardından, su altı taarruz (SAT) komandosu Deniz Üsteğmen Ali Sarıbey geçen 21 Temmuz’da sivil kıyafetle kara yolunda otostop yaparken yakalanıp, gözaltına alındı. Son 3 kişiyle birlikte, otel saldırısının ardından ormanlık alana kaçan askerlerden 8′i yakalanmış oldu.

marmaris-saldirisina-katilan-darbecilerden-7si-yakalandi-5-_6Marmaris saldırısına katılan darbecilerden 7′si yakalandı

Otele saldırıda bulunan ve 2 polisi şehit ederek kaçan askerlerden 3′ünün yakalandığı bölgenin yakınında 4 asker daha yakalandı. Bugün aynı bölgede yakalanan darbeci asker sayısı 7′ye yükseldi. Bölgede halen firari 10 askeri arama çalışmaları sürüyor.

Haber: DHA

 

 

Paylaş
  • gplus
  • pinterest