Bodrum Turgutreis beldesi yakınlarında akşam saatlerinde makilik ve otluk alanda yangın çıktı.  Her yıl Eylül ve Ekim aylarında aynı bölgede çıkan yangınlar, hayvan otlatan çobanların taze ot çıkması için kuru otları yaktıkları iddiasını gündeme getirdi. Yetkililer konu ile ilgili çalışmanın sürdüğünü ifade ettiler.

Turgutreis Bağla Mevkii’nde makilik ve çalılık alanda henüz belirlenemeyen nedenle gece geç saatlerde yangın çıktı. Yerleşim yerlerine yaklaşık 100 metre mesafede çıkan yangına Bodrum, Konacık, Turgutreis, Ortakent-Yahşi, Yalıkavak ve Bitez Belediyesi itfaiye ekipleri ile Milas Orman İşletme Müdürlüğü’ne bağlı 2 arazöz müdahale etti. Ekipler kayalık ve engebeli bir bölgede çıkan yangına müdahalede zorlandı. Bu arada AKUT Bodrum Ekibi de bölgeye gelerek vatandaşlarla birlikte yangın söndürme çalışmalarına destek verdi. Jandarma ekipleri de çevrede güvenlik tedbiri aldı. 

Ekiplerin yoğun  çalışması sonucuyangın kontrol altına alınırken , yangında yaklaşık 10 hektar alanın etkilendiği ifade edildi.

Paylaş
  • gplus
  • pinterest