bodrum_copler-(7)Bodrum’da önceki senelerde de gündeme gelen çöp toplama konularında yine sıkıntılar yaşanıyor.

Özellikle ilçe merkezi başta olmak üzere bazı mahallelerde çöp toplama saatlerinde günü gününe değişiklik yaşandığını belirten vatandaşlar, çöp konteynırlarında biriken çöpler nedeniyle çöplerini konteynırların dışına bırakıyor. Bazı sokak hayvanları bu çöpleri dağıtırken, ortaya istenmeyen görüntüler çıkıyor.

Çöpler Arasında Sabah Yürüyüşü

Bodrum merkezde sabah yürüyüşüne çıkan vatandaşlar, bazı bölgelerde hemen hemen her gün çöplerin arasından yürüyerek sabah sporlarını gerçekleştiriyorlar. Neyzen Tevfik Caddesi Tepecik Çocuk Parkı’nın yanında bulunan geniş kaldırım bu olayın en çok yaşandığı bölge olarak biliniyor. Bir temizlik işçisinin aralardaki çöpleri öbek öbek biriktirmek yerine kaldırımın ortasına süpürmesiyle ortaya kötü görüntüler çıkarken, sabah yürüyüşü yapan birçok vatandaş da duruma tepki gösteriyor. Kaldırımın ortasına doğru süpürülen çöpler daha sonra gelen temizlik aracı tarafından toplanırken, zaman zaman 2 saat sonra gelen araç nedeniyle kaldırım uzun süre çöpler içinde kalıyor.

bodrum_copler-(1)Önceki sene Bodrum basınında aynı bölge için çıkan haberlerin ardından çöp toplama yöntemi değiştirilmişti ancak görülüyor ki bu sene yeniden aynı yöntem ile toplanan çöpler kötü görüntü oluşturmaya devam ediyor.

 

Muhabir: Mehmet Can Meral

 

Paylaş
  • gplus
  • pinterest