cumhurbaskanligi-bisiklet-turu-mugla-(2)Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nun 128 kilometrelik Fethiye- Marmaris etabı başladı.

16 takımdan 100′ün üzerinde yarışçının katıldığı Fethiye- Marmaris etabın startını Cumhuriyet Meydanı önünden saat 10.30′da Muğla Valisi Amir Çiçek verdi. Yarışın başlangıç anını görmek isteyen vatandaşlarla yerli ve yabancı tatilciler de Cumhuriyet Meydanı’na geldi.

Türkiye Bisiklet Federasyonu (TBF) Başkanı Emin Müftüoğlu, 16 takımdan 128 sporcuyla başlanan yarışta, kazalar nedeniyle yarışçı sayısının düştüğünü söyledi. Fethiye- Marmaris etabına 100′ün üzerinde sporcunun katıldığını anlatan Müftüoğlu, “Bu yıl yarışa Babadağ etabını da dahil etmek istedik. Ancak yollardan dolayı çok riske edemedik. Bu yıl dünyanın en üst kategorisine çıkmak istiyoruz. Bu nedenle ileriki yıllarda Babadağ’ı da değerlendireceğiz” dedi.

Muğla Valisi Amir Çiçek de yarışın Muğla ayağının startını Fethiye’den vermekten mutlu olduğunu söyledi. Yarışçılara başarı dileyen Vali Çiçek, Muğla’nın doğal güzelliklerini yarışçıların doyasıya tadacağını kaydetti.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest