marmariste-cumhuriyet-kadinlari-anayasa-nobetindeMarmaris’te, Cumhuriyet Kadınlar Derneği tarafından “Türksüz, Atatürk’süz, Bölücü, Gerici Anayasayı İstemiyoruz” sloganıyla imza kampanyası başlatıldı.

Saman İskelesi’nde açılan stantta, geçen 7 Nisan’da başlatılan kampanyada, üzerinde derneğin ismi yazılı tişörtler giyen kadınlar, kampanyayla ilgili 5 bin el ilanı dağıttı. Türk bayrağı asılı stantta, üç gün içinde 2 bin imza toplandı. Kampanyanın önümüzdeki hafta boyunca da devam edeceği bildirildi.

Yeni anayasa ile Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmek istendiğini belirten Cumhuriyet Kadınları Derneği Marmaris Şube Başkanı Cahide Çiçek, “Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet için nöbet tutma zamanıdır. Yeni anayasa girişimiyle başkanlık heveslerini milletin desteğiyle amacına ulaştırmayacağız. Açtığımız masalarımızda halkımıza, oyuna gelmemeleri ve tuzağa düşmemeleri için bilgilendirmelerde bulunuyoruz. Yeni anayasa girişimleriyle ülkemiz bölünmek istenmektedir. Yaşanan terör olayları da oynanan çok büyük bir oyunun parçasıdır. Türkiye Cumhuriyeti demokratik, laik ve sosyal hukuk devletidir. Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’nın değiştirilemez ilk üç maddesine dokunulmasına izin vermeyeceğiz. İktidarın başkanlık sistemi ile diktatörlük getirilmek istenmektedir. Getirilmesi istenen sistemin talepleri karanlık ve anlaşılmazdır” dedi.

Her gün saat 10.00-18.00 arasında açık kalan stantta dernek üyeleri tarafından toplanan imzaların Ankara’daki ilgili bakanlık ve TBMM’ye gönderileceği bildirildi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest