the-shallows-1D-Marin Turgutreis Cinemarine Açık Hava Sineması’nda bu yıl da denizlerde yaşamı konu alan 5 film gösterildi. Üçüncüsü düzenlenen festival bu yıl da Naviga dergisi iş birliği ile hayata geçirildi. Ülkemizin açık hava sinemasına sahip tek marinası olan D-Marin Turgutreis bu festivalle; denize, denizde yaşama ve insana dair tüm duyguların yer aldığı filmleri sinemaseverlerle buluşturdu.

D-Marin Turgutreis; macera, aksiyon, fantastik kurgu, korku, gerilim, dramdan oluşan ilgi çekici filmler “D-Marin Deniz Filmleri Festivali” ile 5 – 9 Eylül tarihleri arasında film meraklıları ve deniz tutkunları ile bir araya geldi.

Faaliyet gösterdiği sektör ve bulunduğu bölgedeki sosyal yaşama da değer katma amacıyla hareket eden D-Marin’in, festival için seçtiği açılış filmi Karayip Korsanları’nın ilk filmi olan ”Siyah İncinin Laneti” oldu.

the-shallowsGösterimi yapılan, Norveç yapımı gerilim filmi “Öncü”, son dönemlerde dünya ülkelerinin ortak gündemi olan mülteci sorununa ışık tutan İtalyan yapımı film “Memleket”, efsanevi sörfçü Jay Moriarty’nin gerçek yaşam öyküsünden esinlenilmiş “Dalgaların Peşinde”, korku-gerilim türündeki bir diğer film olan ABD yapımı “Derin Sular” sinemaseverler tarafından yoğun ilgi gördü.

Paylaş
  • gplus
  • pinterest