gullukte-kiyi-ve-deniz-temizligi-(2)Muğla’nın Milas İlçesi, Güllük Mahallesi’nde, “Daha Güzel ve Daha Temiz Bir Güllük için El Ele” sloganıyla yapılan kıyı ve deniz dibi temizliğinde, dört poşet katı atık toplandı.

Milas Kent Konseyi Güllük Mahalle Meclisi’nin Milas Belediyesi’nin katkısıyla düzenlediği kıyı ve deniz temizliğine, Milas Kent Konseyi Başkanı Mehmet Günlük, Güllük Mahalle Muhtarı Celal Akyol, Güllük Mahalle Meclisi üyeleri ve çok sayıda gönüllü vatandaş katıldı. Kısa süreliğine çevre gönüllülerine eşlik eden Milas Kaymakamı Fuat Gürel “Böylesine güzel bir kampanya düzenlediği için mahalle meclisimize teşekkür ediyorum. Halkımızda çevre bilincinin oluşması şart. O zaman böyle temizlik kampanyalarına da gerek kalmaz” dedi. Temizlik çalışması belediye çay bahçesinde bir araya gelen vatandaşlara çöp poşeti ve eldiven dağıtılmasıyla başladı. Düzenlenen çevre temizlik kampanyasına AKFEN Güllük Su ve Kanalizasyon A.Ş. çalışanları da destek verdi. Güllük Mahalle Meclisi üyeleri ve gönüllü vatandaşlar hazırladıkları pankartlar ile çevre kampanyasına dikkat çekmeye çalıştı.

Milas Kent Konseyi Başkanı Mehmet Günlük, amaçlarının farkındalık yaratmak ve çevre bilincini oluşturmak olduğunu belirterek, “Umarım bu tür kampanyaların sonuncusu olur. Kirletmeyelim ki temizlemek zorunda kalmayalım. Herkesi çevreye karşı daha duyarlı olmaya davet ediyoruz. Güllük’ü gelecek nesillere daha yaşanılır bir yer olarak aktarmamız lazım” dedi.

Konuşmaların ardından etkinliğe katılan gönüllü vatandaşlar sırasıyla Halk Plajı, Etibank Plajı, Semiramis Plajı ve yol güzergahı üzerindeki alanlarda çevre temizliği yaptı. Denizden cam şişeden, teneke kutuya, çeşitli mutfak araç gereklerinden otomobil lastiğine kadar pek çok atık çıkartıldı. Plaj temizliği sırasında esnaf ve gönüllü vatandaşların bağışladığı çiçek saksıları kum doldurularak sigara izmaritlerinin yerlere atılmaması için şezlong aralarına bırakıldı. Yaklaşık 3 saat süren temizlik çalışmasında dört battal boy çöp poşeti katı atık toplandı.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest