osman-gurunMuğla Büyükşehir Belediyesi’nce Dalaman’a kazandırılan tenis kortu, törenle hizmete açıldı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından Dalaman’a yaptırılan tenis kontu tamamlanarak törenle hizmete alındı. Ege Mahallesi’nde 2 açık tenis kortu bulunan tesisin açılışına; CHP’li Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Dalaman Garnizon Komutanı Hava Kıdemli Albay Murat Selçuk Çol, CHP’li Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Şaşmaz, Dalaman İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Çeribaş, CHP’li Ortaca Belediye Başkanı Hasan Karaçelik, CHP’li Ula Belediye Başkanı Ümit Karaaslan, daire müdürleri, CHP il ve ilçe başkanlarıyla çok sayıda vatandaş katıldı. Belediye başkanları Gürün ve Şaşmaz, açılışta kısa bir gösteri maçı yaptı. Açılışta çocuklara tenis raketi dağıtıldı.

Dalaman Belediye Başkanı Şaşmaz, “‘İlçemizin tenis kortuna ihtiyacı vardı. 3200 metrekare arazimizi Muğla Büyükşehir Belediyesine tahsis ettik. Kısa sürede ilçemize bu tesisin kazandırılmasından dolayı çok mutluyum. En yakın sürede kortun bulunduğu alana çocuk parkı ve çay bahçesi de açacağız” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Gürün, “Sporun esası atletizm ve ondan türeyen diğer branşlardır. Birçok spor dalı var. Türkiye gibi genç nüfusu yüksek olan bir ülkede Afrika’dan kendi uyruğumuza geçirdiğimiz sporcuları Türk atleti olarak yarıştırıyoruz. Bu bizim başımızı öne eğdirecek bir konu. Ülkedeki bu kadar güzel gencimizi spor tesisleri ile buluşturup eğitimlerini de buna göre düzenlersek, çok kısa sürede şampiyonluklar getirecek başarılı sporculara sahip olabiliriz” dedi.

 

Paylaş
  • gplus
  • pinterest