dalamanli-ogrencilerin-mezuniyet-sevinci_79Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’ne bağlı Dalaman Meslek Yüksekokulu’ndan mezun olan 176 öğrenci için okul bahçesinde tören düzenlendi.

Dalaman Meslek Yüksekokulu’nun mezuniyet törenine Dalaman Kaymakamı Yılmaz Şimşek, CHP’li Belediye Başkanı Muhammet Şaşmaz, Jandarma Komutanı Kurmay Yüzbaşı Erhan Turgut, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Bayram Akça, İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Çeribaş, öğrenci velileri ve öğrenciler katıldı. Açılışta konuşan okul birincisi Şevval Ekici, öncelikle ailelere teşekkür ederek tüm arkadaşlarına başarılarla dolu bir gelecek temenni etti. Dalaman Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Haşim Kafalı 6 bölümde eğitim veren bir okul olarak 16′ncı dönem mezunları verdiklerini söyledi. Yüzde yüz tercih edilen okulun her yıl 226 öğrenci aldığını ve bugüne kadar toplam bin 132 öğrenci mezun ettiğini belirten Kafalı, “Sivil havacılık yüksekokulunun akademik altyapısını tamamladık. Sıra öğrenci alımına geldi” diye konuştu.

dalamanli-ogrencilerin-mezuniyet-sevinciÜniversite Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bayram Akça, mezun olan öğrencilere gerekli mesleki donanımların verildiğini, öğrencilerin kendi alanlarında iş yapabilecek bilgi ve beceriye sahip olduğunu söyleyerek, “Sevgili öğrenciler toplumun içerisinde bir statü elde edin. Kalbinizin bir yerinde üniversitemize aidiyet olsun. Hepinizin yolu, bahtı açık olsun” dedi. Belediye Başkanı Muhammet Şaşmaz ise sivil havacılık okulunun açılması için destek vereceklerini dile getirdi. Kaymakam Yılmaz Şimşek, burada iki yıl boyunca eğitim alan öğrencilerin ülkenin kalkınmasında çeşitli görevler üstleneceğini söyledi.

Okul birincilerinin plaketle ödüllendirildiği kep atma töreninin ardından hep bir ağızdan 10′uncu Yıl Marşı okundu.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest