dalamandaki-multecilere-yardim-(1)Muğla’nın Dalaman İlçesi’nde toplanan gıda ve kıyafetlerden oluşan yardımlar, kentte yaşayan Suriyeli mülteci ailelerine teslim edildi.

Dalaman’da mülteciler için bir ay önce yardım kampanyası başlatıldı. Kampanya kapsamında yiyecek ve giyecek malzemeleri toplandı. Toplanan yardım malzemeleri, bugün Dalaman’ın Kapıkargın, Karaçalı ve Atakent mahallelerindeki mülteci ailelerine teslim edildi. Muğla Valisi Amir Çiçek’in eşi Hülya Çiçek, Muğla İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Yavuz Özfidan’ın eşi Dilek Özfidan, AK Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk’ün eşi Mübeccel Öztürk, Dalaman İlçe Sağlık Gurup Başkanı Dr. Çiğdem Olgun Şimşek, Dalaman İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Kurmay Yüzbaşı Erhan Turgut, İl dalamandaki-multecilere-yardim-(7)Sağlık Müdürlüğü çalışanları Marmaris 112 ve UMKE çalışanları dağıtım etkinliğine katıldı.

Muğla Valisi Amir Çiçek’in eşi Hülya Çiçek, “Bildiğiniz gibi ülkemize kalan bu insanlara yöneticilerimiz gerekli yardımlarda bulunuyorlar. İnşallah bundan sonra da huzurlu güzel ortamlarda biz bu insanları güzel bir şekilde ağırlayarak ülkelerinde savaş bittiğinde sağlıklı bir şekilde dönmelerini temenni ediyoruz. Bu vesileyle tüm insanlarımızın kandilini kutluyorum” dedi.

Ayrıca yardımseverler tarafından alınan koç kesilerek mültecilere dağıtıldı.

 

 

 

dalamandaki-multecilere-yardim-(6)Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest