son_dakikaCumhurbaşkanı Erdoğan, Demokrasi İçin Halkı Meydanlara Çağırdı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Marmaris’teki Grand Yazıcı Mares Otel’de yaptığı açıklamanın ardından, uzun namlulu silahlı korumaların da bulunduğu, bir jammer aracının da eşlik ettiği 10 araçlık bir konvoy, buradan ayrıldı. Konvoydakiler hızlı bir şekilde hareket edip kimseyi yaklaştırmadı. Konvoyun otelden ayrılmasından yaklaşık 10 dakika sonra bir helikopter havalanıp, denizin üzerinden uçarak gözden kayboldu. Konvoydaki araçlar da bir süre sonra otele geri döndü, daha sonra buradan da ayrıldı.

Marmaris’te Halktan Tepki

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın son olarak açıklama yaptığı otelin yanında toplanan halk, yaşanan duruma sloganlarla tepki gösterdi.

Marmaris’te yaklaşık 250 kişilik grup ve çok sayıda araçtan oluşan konvoy, darbe girişimine karşı tepki göstermek için toplandı. Marmaris kent merkezine harekete geçen grup, “Dik dur eğilme bu millet seninle Recep Tayyip Erdoğan” sloganları attı, tekbirler getirdi. Grubun öncülüğünü AK Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk ve AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete’nin yaptığı görüldü.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest