-darbeci-askerler-adliyeye-sevk-edildi_1Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tatilde olduğu Marmaris’te iki polisin şehit olduğu çatışmayla ilgili olarak aralarında Aksaz Deniz Üs Komutanı Tuğamiral Namık Alper’in bulunduğu 14 rütbeli, bugün akşam saatlerinde adliyeye sevk edildi. Muğla Adliyesi önünde Türk bayraklarıyla toplanan kalabalık grup, araçtan indirilen darbecilere tepki göstererek, bozuk para, su şişesi ve çakmak fırlatırken, Muhsin Yazıcıoğlu’nun helikopterinin parçalarının sökülmesinde ismi geçen Kara Havacı Astsubay Üstçavuş Aydın Özsıcak adliyeye sevk edilenler arasında olduğu öğrenildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, pazartesi gününden bu yana Grand Yazıcı Club Turban’da tatil yapıyordu. Darbe girişiminin başlamasından saatler sonra aynı gruba ait Grand Yazıcı Mares’te açıklama yapan Erdoğan, İstanbul’a gitmek üzere ayrıldıktan yaklaşık 1.5 saat sonra askerler helikopterle geldikleri Grand Yazıcı Club Turban’a bomba attı. Askerlerle polisler arasında bu iki otelin hemen yakındaki üçüncü bir otel olan Case De Maris’de çatışma çıktı. 2 polisin şehit olduğu çatışma bir süre devam etti. Askerler daha sonra helikopterle bölgeden uzaklaştı.

-darbeci-askerler-adliyeye-sevk-edildi_11Fethullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimi ile ilgili İzmir’de sürdürülen operasyonda, Marmaris’te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan’ın kaldığı otele saldıran darbeci askerlerin arasında oldukları  iddiasıyla gözaltına alınan, aralarında 2 albayın da olduğu 8 şüpheli, adliyeye çıkarılmak üzere Muğla’ya gönderildi. Marmaris İlçesi’nde sürdürülen operasyon ile birlikte gözaltı sayısı 14′e yükseldi.

Muğla İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’nde sorgulamaları tamamlanan Aksaz Deniz Üs Komutanı Tuğamiral Namık Alper, Kurmay Pilot Albay Murat Dağlı, Kurmay Havacılık Yüzbaşı Ali Aktürk, Teknisyen Astsubay Üstçavuş Murat Gösterit, Teknisyen Astsubay Üstçavuş Ahmet Koçan, Kara Havacı Astsubay Üstçavuş Aydın Özsıcak, Kara Havacı Yarbay Davut Uçum, Kara Yüzbaşı Mehmet Cantaz ve Kurmay Pilot Albay Zeki Göçmen, bugün akşam saatlerinde Muğla Adliyesi’ne sevk edildiler.

Adliye binası önünde toplanan yaklaşık 500 kişilik grup, darbeci askerlerin araçtan indirildiği sırada bozuk para, su şişesi ve çakmak fırlattılar. Grubun içerisinde yer alan ve otelde çatışmalara şahit olan AK Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk de darbeci komutanlara tepki gösterdi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest