datca-esnaf-odasi-egitimleriMuğla’nın Datça İlçesi’nde, gıda ve su sektöründe çalışanlara yönelik hijyen eğitimi kursu düzenledi.

Datça Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nda, ilk kez gerçekleştirilen sekiz saatlik kursa, 25 esnaf katıldı. Yılmazlar Ortaokulu Fen Bilimleri Öğretmeni Sema Sultan Demir tarafından verilen kursun bitiminde, sınavda başarılı olan kursiyerlere, hijyen eğitimi sertifikası verildi. Datça Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Cemal Demirtaş, bu tür kursların aralıklarla devam edeceğini söyledi. Bir turizm merkezi olan Datça’da, hijyen kurallarının en iyi şekilde yerine getirilmesi gerektiğine dikkat çeken Demirtaş, “Esnafımızın daha sağlıklı hizmet verebilmesi için, odamız bünyesinde kurslar düzenledik. Daha önce, oda bünyesinde bu tür kursları verebilmek için gerekli olan projeksiyon, perde ve bilgisayar gibi teknik donanımımız yoktu. Bu eksiklerimizi tedarik ettikten sonra, Milli Eğitim ve Halk Eğitim müdürlüklerimizle görüşerek, bu tür kursların açılmasını sağladık. Daha önce farklı boyutta, farklı yerlerde bu tür kursları açıyorduk. Ancak ilk kez oda binamızda kurs düzenleyerek, esnafımızın gereksiz zaman kaybı yaşamasını önlemiş olduk” dedi.

Kursların bitiminde yapılan sınavda başarılı olanlara, hijyen eğitimine katıldıklarına dair sertifikalar verildiğini ifade eden Demirtaş, “Hijyen sertifikası, her iş yerinde olmazsa olmazların başında geliyor. Bu sertifikalar, iş yerlerinin görülür yerlerine asılacak. İlçemizde, ustalık, kalfalık ve çıraklık kursları da açarak, arkadaşlarımızı Marmaris’e gitmekten kurtaracağız. Esnafımız daha iyi hizmet versin, daha iyi kazanç sağlasın istiyoruz” diye konuştu.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest