datcada-mavi-bayrakli-plajlar-(1)Muğla’nın Datça İlçesi’nde, şehir merkezindeki üç plajda geçen yıl olduğu gibi bu yılda mavi bayraklar dalgalanacak. Deniz suyu temizliği ve kalitenin göstergesi olan mavi bayraklar, Hastane altı, Kumluk ve Taşlık Plajları’na yeniden asıldı.

Haziran ayı ile birlikte plajlardaki yeni düzenleme çalışmaları da tamamlandı. Datça Belediyesi tarafından, ilçe merkezindeki mavi bayraklı Hastanealtı, Kumluk ve Taşlık Plajları’nda, bu yıl da halkın ücretsiz kullanımı için hasır şemsiyeler yerleştirildi. Öte yandan, halk plajlarındaki duşlar yenilendi. Gereksiz su sarfiyatının önüne geçmek amacıyla plajlardaki duşlar bu yıl ücretli olacak. Sahillere duşmatikler yerleştirilmesine başlandı. İlk aşamada, ilçe merkezindeki Hastanealtı, Kumluk ve Taşlık plajları ile Kargı’daki sahillere toplam 15 duşmatik konuldu. Duruma göre, duşmatiklerin sayılarının artırılması bekleniyor. Paralı duşmatikler, elektrik bağlantılarının tamamlanmasının ardından kullanıma açılacak. Duşmatikler 1 TL karşılığı çalışacak. 1 TL madeni parayı duşmatiklere atan, iki dakika süreyle duş alabilecek.

Plajlarda engelli vatandaşlar da unutulmadı. Muğla Büyükşehir Belediyesi, “Engelsiz plajlar” sloganıyla, Hastanealtı plajına engeller rampası yerleştirdi. Engelli vatandaşlarımızın, denize rahat ulaşımını sağlanmak amacıyla yapılan rampaların, engelli olmayanlar tarafından kullanılmaması istendi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest