Ankara Ekin Tiyatrosu, Aziz Nesin’in “Deliler Boşandı” isimli tiyatro oyunuyla Milaslı tiyatro severlerle buluştu.

Milas Belediyesi toplantı ve düğün salonunda sahnelenen tiyatro oyununa Milaslı tiyatro severlerin ilgisi de büyük oldu. Aziz Nesin’in Orostopontolis adında hayali bir ülkede, delilerin akıl hastanesinden kaçarak hayatın içine karışarak yaşadıkları olayları anlattığı oyunu baştan sona büyük bir beğeni ile izleyen tiyatro severler, oyun sonunda Ankara Ekin Tiyatrosu oyuncularını ayakta alkışladılar.

Milas Belediyesi meclis üyeleri Seyfi Sağlıcak ve Erol Çalık’ın da büyük bir keyifle izlediği oyunun sonunda Belediye Meclis Üyesi Seyfi Sağlıcak tarafından Ekin Tiyatrosu oyuncularına çiçek takdim edildi.

Milas Belediyesi Spor Kulübü’nün sanatsal bir etkinliği olan tiyatro oyununun yönetmenliğini Faruk Güvenç, dekor tasarımını Kenan Ürüt, kostümleri Nazan Ön, müzikleri Kemal Günüç, dans koreografisi İhsan Bengier, ışık tasarımı Osman Koçak tarafından yapılırken oyunda Ayhan Ahıskal, Bülent Yıldıran, Cavidan Polatkan, Kutlay Akbal, Harun Güzeloğlu, Aliye Karahan, Selim Kalıç, Erkan Saraç, Yeliz Kayserili ve Karden Kasaplar rol aldı.

Paylaş
  • gplus
  • pinterest