deniz-kuvvetlerinden-23-nisan-klibiDeniz Kuvvetleri Komutanlığı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için, Foça, Dalaman ve Marmaris’te deniz ve deniz-hava üslerinde ilk kez kamera karşısına geçen 88 çocuğun rol aldığı ’23 Nisan Denizde Bayram’ isimli kısa bir tanıtım filmi hazırladı.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı personeli ve Sevgi Evleri Çocuk Yuvaları çocuklarının katılımıyla Deniz Kuvvetleri Genel Sekreterliği tarafından hazırlanan ’23 Nisan Denizde Bayram’ isimli kısa film 3 aylık bir zamanda çekildi. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nın yaptığı açıklamada “23 Nisan Denizde Bayram adlı kısa film; sevgi, saygı, dayanışma, iş birliği ve yüksek aidiyet duygularından ortaya çıkan özgün bir projedir. Filmin çekimleri Deniz Kuvvetleri Personeli dört kişilik bir ekip tarafından, Foça, Dalaman ve Marmaris’teki deniz ve deniz-hava üslerinde ilk kez kamera karşısına geçen 4-6 yaş grubu 88 çocuğumuz ile gerçekleştirilmiştir. Savaş gemisi, denizaltı, deniz karakol uçağı ve helikopterlerde yapılan çekimler toplam 9 gün sürmüştür. Bu film Barış Manço gibi büyük üstadı yeniden anmamız için de bir vesile olmuştur. Onun ‘Bugün Bayram’ isimli şarkısı da filmde yer aldı. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nın ülkemiz ve dünya çocuklarına armağanı olan ’23 Nisan Denizde Bayram’ adlı kısa filmin hazırlık, çekim ve çekim sonrası tüm süreçlerinde büyük bir heyecan ve özveriyle yanımızda olan ve katkı sağlayan herkese şükranlarımızı sunarız. Bu vesileyle Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kez daha sevgi ve özlemle anıyoruz” ifadesine yer verildi.

Filmin yönetmenliğini Deniz Yüzbaşı Sezgin Arslan yaparken, görüntü yönetmenliğini Teknik Başçavuş Sinan Aydın yaptı. Ferit Senerman kameraman, Bando Başçavuş Atilla Cömert ise müzik direktörü olarak görev aldı.

Klibi Buradan İzleyebilirsiniz….

deniz-kuvvetlerinden-23-nisan-klibi_9

 

 

 

 

 

 

 

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest