gundogan-2Gündoğan’da bulunun dere yataklarının görüntüsü soru işaretleri oluşturuyor.

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından gönderilen basın bültenine göre, dönemin Gündoğan Belediyesi tarafından yapılan ve özel mülk içerisinde kalan “Terfi Merkezi 3″ Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü tarafından yerin altına alınırken, Gündoğan’daki dere yataklarından pis sular akıyor. Bölge bölge pis kokularında yayıldığı Gündoğan’daki problem, geçtiğimiz yıl da gündeme gelmiş ancak herhangi bir değişiklik olmamıştı.

Yapılan çalışmaların dışında Gündoğan’ın altyapısında çok büyük sıkıntılar olduğunu belirten birçok vatandaş da dere yataklarındaki görüntüden rahatsız oluyor. Gündoğan sahilinde dere yataklarının denizle birleştiği noktalarda çok kötü bir görüntü oluşurken, Muğla Büyükşehir Belediyesinin basın bülteninin devamı ise şu şekilde:

gundogan-3“TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK ÇAPLI PAKET TERFİSİ

Gündoğan Mahallesi’nde bulunan terfi istasyonunun Türkiye’nin en büyük çaplı paket terfisi olduğunun altını çizen MUSKİ Genel Müdürü Baki Ülgen, “Yeni terfi Merkezini daha modern bir hale getirdik. Türkiye’de uygulaması çok az olan, görüntü kirliliği yaratmayan, kokusuz ve çevre dostu bir sistem oluşturduk. Yeni terfi merkezimizin 7 metre derinliği ve zemin üzerinde 1 metre yüksekliği var. Ayrıca terfi merkezimizin bir diğer özelliği de taşınabilir olması. Taşınabilir özelliği nedeniyle ihtiyaç olduğu anda veya yeni bir alanın bulunması durumunda terfi merkezinin yerini değiştirebileceğiz” dedi.

“GÖSTERDİĞİ SABIR VE ANLAYIŞ İÇİN VATANDAŞIMIZA TEŞEKKÜR EDERİM”

Gündoğan Mahallesi’nde bulunan terfi merkezindeki çalışmaları yerinde takip eden Ülgen, “Terfi Merkezimiz daha önce vatandaşımızın özel mülkiyetinde kalıyordu. Kendisinin bize talebi üzerine bizde gerekli çalışmalara başladık ve hızlı bir şekilde çalışmalarımızı tamamlayarak terfi merkezini özel mülkten çıkardık. Ayrıca Terfi Merkezi 3 ve Terfi Merkezi 4 arasındaki terfi hattını da yeniledik. Bu sayede artık daha yüksek kapasitede su gönderilebilecek. Çalışmalarımızı vatandaş odaklı gerçekleştiriyoruz. Kurum olarak vatandaşlarımızın mağdur edilmemesini genel prensibimiz haline getirdik. Terfi Merkezi 3’ün yeni yerine yerleştirilmesi sırasında bize zaman tanıyan ve gösterdiği sabırlı anlayışı sebebiyle vatandaşımıza çok teşekkür ederim. Yeni Terfi Merkezimiz hayırlı olsun” diyerek sözlerini tamamladı.”

Paylaş
  • gplus
  • pinterest