derya-can-bodrum-(3)Antalya’nın Kaş İlçesi’nde, kendisine ait olan değişken ağırlıklı paletsiz dalış disiplinindeki dünya rekorunu daha da geliştirmek için önümüzdeki 29 Mayıs’ta dalış yapacak olan milli sporcu 37 yaşındaki Derya Can, Bodrum’a gelerek antrenmanlara başladı.

Gölköy Mahallesi’nin cennet koylarındaki kamp çalışmaları sırasında By Pablo Otel’de kalacak olan Derya Can, burada 18 Mayıs’tan itibaren isteyenlere serbest dalış eğitimleri de verecek. Can’a en büyük destek otelin işletmecisi Emre Saklıca’dan geldi. Saklıca, Can’ın Kaş’ta yapacağı rekor denemesinin de sponsoru oldu.

Bodrum’un denizi ve havasının bu mevsimde serbest dalışlar için ideal olduğunu belirten Can, “Ben de burada yapacağım iki haftalık kampın ardından yeni dünya rekoru kırmak için Kaş’ta suya ineceğim. Ayrıca ekim ayında da bir başka rekor denemesi için çalışmalarımı sürdüreceğim” dedi.

2014 yılında Kaş’ta değişken ağırlıklı paletsiz dalışta Derya Can, 90.2 metreye inerek, yine kendisine ait olan 71 metrelik rekoru kırmıştı.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest