nevin-salman-soylesi-dibekli-han-3Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü 2019 Cenap Tezer Kültür Sezonunda etkinlikleri, sergileri dışında söyleşileriyle de önemli birçok isme ev sahipliği yapıyor.

11 Temmuz 2019 Perşembe günü saat 21:00’da Orhan Kemal Meydanı’nda gerçekleşecek olan söyleşi programının konuğu Nevin Salman. Nevin Salman gerçekleşecek olan söyleşisinde Özbekistan’a dair gözlemlerini paylaşırken gezilerinden görsel sunumlarla da katılımcıları büyülü bir yolculuğa çıkaracak.

Dibeklihan’da gerçekleşecek olan Nevin Salman “Gökyüzündeki Yıldızları Kıskandıran Şehirleriyle Büyülü Özbekistan” söyleşisine tüm kültür ve sanatseverler davetlimizdir.

Nevin Salman;  “Ankara doğumlu, TED Ankara Koleji ve Gazi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi mezunuyum. 6 sene Londra’da yaşadım. 5 senedir ise kış aylarında İstanbul’da, Mayıs-Aralık arası Bodrum’da yaşıyorum. Tam bir Bodrum sevdalısıyım, en büyük keyfim yelken yapmak ve squba-diving. Spor da hayatımın bir parçası. Seyahat etmek benim için büyük bir zevk ve keyif. Tahminen 55 ülke ve 500’e yakın şehir gezdim. Gittiğim ülkelerde Unesco Dünya Mirası listesindeki yerlerini görmeye, Türkiye’mizin de her köşesini görmeye gayret ediyorum.6 senedir çok keyif alarak resim yapıyorum, 5 sergiye katıldım. “

Paylaş
  • gplus
  • pinterest