aysegul-dinckokYüzücü Ayşegül Dinçkök’ün dünyanın en nadide su altı canlılarının yaşadığı bölgelerde çekmiş olduğu fotoğraflardan oluşan sergisi, Bodrum’daki Trafo Bodrum Hakan Aykan Kültür ve Sanat Merkezi’nde açıldı. Sergide, otizmli Ali Dökücü’nün de 40 resmine yer verildi.

Bodrum Belediye Başkanı CHP’li Mehmet Kocadon’un eşi Hülya Kocadon ile Türkan Sabancı’nın da aralarında bulunduğu sanatseverler, “Derin Tutku Air” isimli sergiye ilgi gösterdi. Sergide, Dinçkök’ün 24 fotoğrafının yanı sıra “okulunu boyayan çocuk” olarak bilinen ve birçok sosyal sorumluluk projesinde Dinçkök ile birlikte yer alan otizmli Ali Dökücü’nün de 40 resmi sergilendi. Dinçkök, farkındalık bilincini yaratmak üzere çıktığı bu yolda, çevre bilincini arttırmak ve denizlerin her geçen gün nasıl tahrip edildiğini vurgulamak istediğini belirtti.

Dinçkök’ün bu sergisinde eş zamanlı çıkardığı su altı fotoğraflarından oluşan kitabının satışından elde edilen geliri ise Akdeniz Koruma Derneği’nin “Deniz Koruculuğu” projesine bağışladığı öğrenildi. Sergideki fotoğrafların, 21 Ağustos’tan sonra Bodrum Acıbadem Hastanesi Onkoloji Bölümü’ndeki odalara yerleştirileceği belirtildi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest