Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon Genel Başkan Kriterini Açıkladı..

Demokrat Parti Bodrum İlçe Başkanlığı tarafından 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle  Bodrum Karia Princess Otel’de basın mensuplarına kahvaltı verildi.

Kahvaltıya Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Gümüşlük Belediye Başkanı Mehmet Tire, görevden alınan Göltürkbükü Belediye Başkanı Halil İbrahim Kaynar, DP Bodrum İlçe Başkanı Beyler Koca, partililer ve basın mensupları katıldı.

DP Bodrum İlçe Başkanı Beyler Koca; Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Gümüşlük Belediye Başkanı Mehmet Tire, Yalıçiftlik Belediye Başkanı İsmail Altındağ ve kendisinin kongre delegesi olarak 13 Ocak’ta Ankara’ya gideceklerini söyledi.

Mehmet Kocadon’un genel başkan adaylığı ile ilgili olan soruları cevaplayan Beyler Koca, “Kamuoyunu sürekli meşgul eden ‘Sayın Kocadon AKP’ye geçiyor, CHP’ye geçiyor’ söylentileri bizi çok rahatsız etmiştir. Bundan dolayı biz Sayın Kocadon’un genel başkan adayımız olmasını arzu ettik. Ben kendisine rica ettim, Sayın Başkanım da ‘Ben genel başkan adayıyım.’ dedi. Tabii takdir kendisinindir” dedi.

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ise adaylığı ile ilgili net konuşmazken, süreci değerlendirdi. Türkiye’nin kabuk değiştirdiğini ifade eden Kocadon, “Türkiye kabuk değiştiriyor, çağ atlıyor. Buradan genel başkanlık ile ilgili yaptığımız açıklamalar aslında Genel Merkez’e bir çağrıdır. Artık Genel Merkez’in de bu çağrıları dikkate alarak, gençlerin önünü açması lazım. Türk Siyaseti’ne şöyle bir baktığımızda Demokrat Parti’nin olmadığı bir meclis gerçekten de Türkiye’de sıkıntılar yaratıyor. Demokrat Parti’nin mecliste olması şart. Bu sebeple Genel Merkez’e mesaj yollamışızdır: Artık mevcut isimlerin dışında genç isimlerle Türkiye’nin gündemine oturma zamanı gelmiştir. Biz hiçbir zaman partimizin verdiği görevlerden kaçacak insanlar değiliz. Bakın ‘imkânsız’ denilen Bodrum Belediye Başkanlığı’nı bile, çalışarak, mücadele ederek Demokrat Parti’ye kazandırdık. Niye Türkiye iktidarını da Demokrat Partiye kazandırmayalım! Yeter ki inanalım, mücadele edelim. Onun için Genel Merkez’in şöyle bir silkelenmesi lazım. Dediğim gibi artık Türkiye’nin kabuk değiştirdiğini unutmamak lazım. Genç, dinamik liderlere ihtiyacı var. Bugün Tayyip Bey’i gerçekten hepimiz takdir ediyoruz. Genç, dinamik, hızlı karar alışı, hızlı uygulayışı ve dik yürüyüşüyle, karizmasıyla… Onun için Tayyip Bey’in karşısına, Tayyip Bey kadar karizmatik, genç, dinamik birinin çıkması lazım. Yoksa gerçekten kamuoyunda kazanmamız zor.” şeklinde konuştu.

Kahvaltının ardından gazeteciler ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirildi.

Paylaş
  • gplus
  • pinterest