dunya-ralli-sampiyonu-bodrumda-_1Bodrum’da düzenlenen Go-Kart Şampiyonası’na katılmak ve tatil yapmak için gelen Dünya ve Polonya Otomobil Ralli Şampiyonu, Polonyalı Micha Kociuszko yarışmanın düzenlendiği Fun Town Yahşi Park’ta turistlerin ilgi odağı oldu. Kociuszko iki hafta sürecek turnuvada gösteriler yapacak.

Fun Town Yahşi Park’ta düzenlenen ve iki hafta sürecek olan Bodrum Go-Kart Şampiyonası’nı izlemek ve gösteri yapmak üzere ilçeye gelen 2009 Dünya ve Polonya Ralli Şampiyonu Polonyalı 31 yaşındaki Micha Kociuszko’ya go-kart tutkunu turistler ilgi gösterdi. Sıralama turlarının ilkine bugün 60′ı Polonyalı 200 turist katıldı. Fun Town-Yahşi Park İşletme Müdürü Can Demir ve organizasyon sorumlusu Cengiz Yıldız’dan turnuva ile ilgili bilgiler alan Kociuszko, go-kart ile kısa bir gösteri yaptı, yarış tutkunları ile bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi. Kociuszko yaklaşık 17 yıldır ralli sporunun içinde olduğunu ve ralliye önce go-kart ile başladığını belirterek, “Polonya’da cartingle ilgili eğitimler de veriyorum. Bodrum’a ilk gelişim, daha önce Antalya’da bir yarış organizasyonunda bulundum. Ama inanın Bodrum’u çok beğendim ve Türkiye’yi de çok seviyorum. Bugün bizi burada misafir eden dostum Fun Town-Yahşi Park İşletme Müdürü Can Demir’e de çok teşekkür ederim” dedi.

Bodrum’da hep farklı ve heyecan dolu organizasyonlara imza attıklarını söyleyen Funtown-Yahşipark Go-Kart Müdürü Demir, bu tür etkinliklerle hem Bodrum’un hem de Türkiye’nin tanıtımına katkıda bulunmaktan mutlu olduklarını belirterek, “Çeşitli krizler ve sorunlar nedeniyle ülkemize gelmekten çekinen turistler ve tur operatörleri var. Sezonun sonunda düzenlediğimiz bu organizasyona sadece Polonya’dan 600 turist geldi. Ve aralarında Kociuszko gibi birçok ünlü isim var. Burada hem yarışma hem de tatil heyecanını birlikte yaşayacaklar” dedi.

Go-Kart şampiyonasına gelen yarışmacıların Bodrum’un tarihi ve ören yerlerinin yanı sıra Pamukkale ve Efes’i de ziyaret edecekleri belirtildi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest