mazhar-alanson-(2)Türk pop müziğinin efsane gruplarından Mazhar-Fuat-Özkan (MFÖ), Bodrum’da konser verdi. MFÖ şarkılarının hep bir ağızdan söylendiği konserde, dinleyiciler unutulmaz bir gece yaşadı.

Kerji ve Solfej Organizasyon tarafından düzenlenen konserde MFÖ sahne aldı. Bodrum Antik Tiyatro’daki konseri yaklaşık 2 bin kişi izledi. Alkışlarla sahneye çıkan grup sevilen şarkılarını seslendirdi. “Bodrum Bodrum” şarkısıyla konserine başlayan grup, şarkısının bir bölümünün sözlerini “Bodrum’a geldim. Diktiğim bütün fidanları koparmışlar, hatıralarımın üzerine hep oteller yapmışlar” diye değiştirerek söyledi. 1970′li yılında bu şarkıyı yazdıklarını ifade eden Mazhar Alanson şarkının ardından grup arkadaşlarına “O günlerden bu günlere fuat-gunersiz formunuzu nasıl korudunuz?” diyerek takıldı.

Fuat Güner, “Bunun cevabın vermek biraz uzun sürer ama yemeye, içmeye, uyumaya dikkat ederek” dedi. Özkan Uğur ise bu soruya, “Sevdiğimiz işi yaptığımız için, sevgi ve müzikle bugünlere geldik” dedi.

Arkadaşları aynı soruyu Mazhar Alanson’a yöneltince, Alanson, “Ben alternatif tıptan yararlandım. Akupunktur yaptırdım. Sülük yaptırdım. Sırtım ağrıyınca da vantuz çektirdim. Ama modern tıptan da faydalanıyoruz mecburen” dedi. Mazhar Alanson, “Hep birlikte MFÖ şarkıları söyleyeceğiz. Kimse benim sesim güzel değil diye düşünmek yok. Bakın ben bile söylüyorum” dedi ve konsere “Ele güne karşı” şarkısıyla devam etti. Sevilen grubun ozkan-ugurşarkılarına izleyiciler de hep bir ağızdan eşlik etti. Konseri izlemeye gelen oyuncu ve sunucu Selçuk Yöntem de şarkılara eşlik etti. Darbe teşebbüsü gecesi yine Kuşadası’nda konserde olduklarını belirten Alanson, ” O nedenle Ankara ve İstanbul’daki o travmatik durumu yaşamadık. Ama biraz asabileştik” dedi ve ardından orkestra “Mazeretim var asabiyim ben” şarkısını çalmasıyla izleyenlerle söyledi.

Yaklaşık iki saat süren ve izleyenleri yıllar öncesine götüren konser sonunda MFÖ hayranları grubu ayakta alkışladı.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest