esin-leblebiciMuğla’nın Marmaris ilçesinde, emekli 57 yaşındaki Esin Leblebici’nin düşürdüğü içinde para ve çek bulunan cüzdanı bir polis memuru tarafından bulunarak kendisine teslim edildi.

İzmir’den Muğla’nın Marmaris İlçesi’ne kızının yanına gelen emekli Esin Leblebici, Ulusal Egemenlik Caddesi’nde omzunda asılı çantasının içinden para cüzdanını düşürdü. Şehrin en işlek caddesinde denetim yapan trafik polisi, kaldırımın köşesinde cüzdanı fark etti. Cüzdanı kontrol eden polis, içinde 2 bin 500 lira ile 20 bin lira değerinde hamiline çek, 101 dolar, ehliyet ve kredi kartları gördü. Çarşı Polis Merkezi’ne gelen trafik polisi, kimliğinden tespit edilen Esin Leblebici’ye ulaştı.

“Borçlarımı ödeyemeyecektim”

Çarşı Polis Merkezi’ne gelen Leblebici’ye haberi, Başpolis Rıza Kaplan verdi. Esin Leblebici, para ve çekleri teslim alırken, polis memurlarına teşekkür etti. Emekli olduğunu ve kızının yanına geldiğini söyleyen Leblebici, “Dolaştığım iki yerde bir saat boyunca cüzdanımı aradım. Cüzdanımı bulamayınca ağlayarak kızımın yanına giderken eşim aradı. Cüzdanımın bulunduğunu Çarşı Polis Merkezi’ne gitmem söylendi. Çok şükür çantamı memur bey bulmuş. Polis çantayı bulmasaydı borçlarımı ödeyemeyecektim, çok teşekkürler” dedi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest